Dolina kości

Nowy thriller autora ?Zwrotnika nocy? ? arcydzieła gatunku. Zdumiewająca zagadka oraz wnikliwe studium wiary, szaleństwa i ludzkiego charakteru każą porównać tę powieść do dzieł samego Grahama Greene?a. Gdy bogaty przemysłowiec spada z hotelowego balkonu i ginie na miejscu, podejrzana staje się niejaka Emmylou Dideroff. Ta dziwna kobieta ? niegdyś misjonarka w Afryce ? twierdzi, że komunikuje się ze świętymi i rozpoczyna niezwykłą opowieść o rozpaczy i upodleniu, które doprowadziły ją do służby bożej. Detektyw Jimmy Paz musi oddzielić prawdę od zmyślenia

Informacje dodatkowe o Dolina kości:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Tłumaczenie: Jan Kabat

Kup książkę Dolina kości

Dolina kości - opinie o książce

To moje pierwsze spotkanie z autorem, słyszałam o nim dużo dobrego i postanowiłam sprawdzić, czy naprawdę jest taki świetny 😉

„Dolina kości” to ponad 500 stron sensacji, thrillera i kryminału. Śledztwo w sprawie śmierci bogatego przemysłowca nabiera tempa, gdy okazuje się, że główna podejrzana nie jest tym, za kogo ją wszyscy uważają. Świetnie wykreowani bohaterowie, doskonała zagadka, pokazanie religijnego szaleństwa – to niewątpliwie zalety tej powieści.

Wątek kryminalny staje się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej historii o człowieku, jego pragnieniach, dążeniach i namiętnościach.

Wszyscy szukający w kryminale czegoś więcej niż tylko zagadka będą zadowoleni, polecam tę lekturę, jeśli jesteście otwarci na więcej i trochę inaczej niż zwykle.

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Polecam tę książkę, jest jedną z trzech części. Pozostałe są równie ciekawe.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-08-21, Ocena: 3, Przeczytałam,
Zwrotnik nocy
Michael Gruber0
Okładka ksiązki - Zwrotnik nocy

Thriller o mrocznej, halucynacyjnej atmosferze Czy serii strasznych zbrodni w Miami są winne... czary i magia?! W śledztwo w sprawie makabrycznych zbrodni...

Dobry syn
Michael Gruber0
Okładka ksiązki - Dobry syn

Broń nuklearna w rękach Mudżahedinów? Najściślej strzeżona tajemnica amerykańskiego wywiadu Wojownicy Dżihadu, szpiedzy Waszyngtonu - kto jest kim? W...