Dom przy Hope Street

Dla Lizy i Jacka Sutherlandów życie było łaskawe. W ciągu 18 lat małżeństwa stworzyli ciepły i szczęśliwy dom z piątką dzieci, ich kancelaria prawnicza świetnie prosperuje. Jest radosny poranek Bożego Narodzenia, nic nie zapowiada tragedii. I oto Jack który na chwilę opuszcza dom, ginie w tragicznych okolicznościach. Liza zostaje sama, załamana, z piątką zdruzgotanych nieszczęściem dzieci. Czy znajdzie w sobie dość siły, by podołać wszystkim obowiązkom, jakie na nią spadły?

Informacje dodatkowe o Dom przy Hope Street:

Dom przy Hope Street - opinie o książce

Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Kolejna z ciekawszych książek D.Steel. Przyjemna do czytania, zarówno w pociągu, autobusie, jak i w domu z kubkiem gorącej czekolady. Jedna z ciekawszych fabuł rozgrywających się w książkach Steel. Zwrot nieoczekiwanych wypadków i wydarzeń, jak zawsze okraszony jednym z dobrych zakończeń poprawia czytelnikowi humor. To jedna z takich książek, którymi czytelnik czytając ją żyje

Miałam jakąś przypadkowo długą przerwę w czytaniu książek Danielle Steel. Prawie zapomniałam z jaką przyjemnością spędzam czas z ich bohaterami. Nie inaczej było i tym razem. Wspaniała książka obyczajowa z rozbudowanym wątkiem romantycznym. Jak długo powinniśmy nosić żałobę po bliskich? Czy mamy prawo do ponownego szczęścia? Czy musimy z niego rezygnować dla dzieci? Czy one mają prawo tego od nas żądać? Czy da się to wszystko pogodzić? Ano sprawdźcie sami.

Avatar użytkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 3, Przeczytałam, Posiadam, 20 książek 2017,

Absolutnie rozczarowująca. Banalna łamane przez przewidywalna. Historia Liz Sutherland byłaby oczywiście historią tragiczną jako rzeczywiste wydarzenie. Niestety, jako powieść, sama w sobie stała się tragedią. Najpierw nadchodząca śmierć jawi się jako "oczywista oczywistość", potem kiełkujący romans rozkwita szybciej w głowie niż na kolejnych stronach. Bohaterowie operują wieloma frazesami i ta operacja czasem naprawdę boli. I choć ważny jest temat dylematów, jakie pojawiają się przed osobami, które tracą partnera i mają szansę na nowy związek - dylematów związanych nie tylko z poczuciem wierności i lojalności, ale również z podejściem dzieci i niejednokrotnie brakiem akceptacji wobec nowej sytuacji - to w przypadku tej powieści moim głównym dylematem było przebrnięcie do ostatniej strony i odstawienie książki na półkę.

Nie jestem oczywiście tak surowa w stosunku do całej twórczości Danielle Steel, posiada przecież wiele wspaniałych powieści w swoim dorobku, ale właśnie... jak to enigmatycznie mawia moja mama: "lepszy wróbel lepszy, niż gorszy".

Avatar użytkownika - aniaraven
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 2001,
W Ślady ojca
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - W Ślady ojca

Rok 1945. Amerykanie wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny. Wśród ocalonych są Jacob i Emmanuelle. Każde z nich straciło w koszmarze wojny wszystko i...

Gra o władzę
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Gra o władzę

W zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu Fiona wspięła się na sam szczyt. Zawodowy sukces odniosła jednak kosztem rodzinnego szczęścia: jej małżeństwo...