Dopóki cię nie zdobędę

Jesteś sama. Bezbronna. Masz coś, na czym komuś bardzo zależy. I gotów jest odebrać ci to za wszelką cenę...

Życie Claudii wydaje się idealne. Spodziewa się upragnionego pierwszego dziecka, ma dwóch przybranych synów, kochającego męża i piękny dom. Ale ma też zajęcie, które bardzo ją absorbuje: pracuje w opiece społecznej. Dlatego zatrudnienie Zoe zdaje się rozwiązaniem wszystkich problemów. Lecz... czy aby na pewno? Mimo świetnych referencji Zoe ma sobie coś, co nie budzi zaufania. Gdy Claudia przyłapuje ją w swoim pokoju, początkowa rezerwa przeradza się w strach. Na kogo może liczyć pod nieobecność męża? I czego tak naprawdę chce od niej Zoe?

Jeśli zamierzacie na wakacje zabrać tylko jedną książkę, to musi być ,,Dopóki cię nie zdobędę"... nie wstaniecie z leżaka aż do ostatniej strony.

,,Cosmopolitan"

Znakomity thriller psychologiczny. Ostrzeżenie - potężny złodziej czasu!

,,Closer"

Dla wszystkich fanów ,,Zaginionej dziewczyny" Gillian Flynn to lektura obowiązkowa... pełna napięcia, emocjonująca opowieść. Nie wolno przegapić!

,,Psychologies"

Świetny thriller gwarantujący zwroty akcji aż do zaskakującego finału.

,,The Bookseller"

Samantha Hayes rozpoczęła karierę literacką w 2003 roku, kiedy wygrała konkurs na najlepsze opowiadanie. W wieku szesnastu lat rzuciła szkołę, była prywatnym detektywem i barmanką, zbierała owoce, pracowała w fabryce, mieszkała w kibucu, spędziła kilka lat w Stanach Zjednoczonych i Australii, po czym zajęła się pisaniem powieści. Obecnie mieszka z rodziną w Warwickshire.

Informacje dodatkowe o Dopóki cię nie zdobędę:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-08-01

Kup książkę Dopóki cię nie zdobędę

Dopóki cię nie zdobędę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Sięgając po Dopóki cię nie zdobędę autorstwaSamanthy Hayes liczyłam na to, że po ciągu powieści o masowych mordercach, psychopatach i fanatykach dostanę do ręki poruszającą powieść o walce o dziecko - i poniekąd ją dostałam.
Obserwując z boku życie Claudii może wydawać się idealne. Ma kochającego męża, dwójkę pasierbów, spodziewa się pierwszego i jakże upragnionego dziecka oraz ma absorbująca pracę (w pomocy społecznej), w którą bardzo się angażuje. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Zoe, którą zatrudnia do pomocy przy dzieciach. Już od początku można wyczuć, że ta kobieta coś kombinuje i nie ujawnia prawdziwych pobudek, z których postanowiła przyjąć posadę niani w tym konkretnym miejscu. Czytelnik od razu wyczuwa, że Zoe chce skrzywdzić Claudię i jej rodzinę...jednak czy oby na pewno?

Dopóki cię nie zdobędę to niezwykły thriller psychologiczny, w którym autorka umiejętnie stopniuje napięcie, podsuwa fałszywe tropy i w efekcie daje nam niesamowitą opowieść z zaskakującym zakończeniem.
Samantha Hayes pokazuje nam postawy kobiet, które pragną urodzić dziecko i stać się matkami, aby w końcu poczuć się całkowicie spełnione. Determinacja w zostaniu matką popycha bohaterki do różnych czynów - nie zawsze moralnych...
Fabuła opiera się na dwóch wątkach:
1. Claudii i jej rozwiązania, do którego i po którym ma jej towarzyszyć Zoe;
2. Małżeństwa dwojga policjantów prowadzących śledztwo w sprawie napadów na ciężarne i robienie im przez przestępce amatorskiej cesarki.
Niejako pobocznym wątkiem jest wątek Zoe, jednak autorka bardzo ostrożnie dawkuje nam informacje o tej bohaterce.
Sporym atutem jest to, że autorka zręcznie łączy wszystkie wątki i sprawnie dawkuje nam informacje. Chyba to był główny powód tego, że czytając tą książkę wciąż miałam wrażenie, że zaraz coś się stanie - że ta bańka napięcia zaraz pęknie,a w akcji rozpęta się istne piekło. Jednakże autorka najwięcej emocji i szokujących wydarzeń zostawiła na koniec. To właśnie wtedy okazuje się, że wszystkie scenariusze, które ułożyłam w głowie nawet nie otarły się o prawdę.
Samo zakończenie sprawiło, że długo nie mogłam się otrząsnąć. Dlatego też Dopóki cię nie zdobędę długo będzie w mojej pamięci i jeszcze nie raz będę do niego wracać; chociażby dlatego, żeby poznać tą historię znając jej zakończenie i przyjrzeć się wszystkim wskazówkom, które podrzuca nam autorka z innej perspektywy.

Bardzo trudno pisze mi się o tej powieści, bo dla mnie była dość trudna i sprawiła, że coś się we mnie poruszyło - i mimo to, że po raz kolejny dostałam opowieść o psychopatycznym bohaterze, to nie zawiodłam się.

Możecie sobie odpuścić przeczytanie tej powieści. Tylko czy warto tracić szansę na sięgnięcie po ciekawą, dobrze napisaną książkę, której zakończenie Was zaskoczy, a już na pewno Wami wstrząśnie? Po co?
Avatar użytkownika - nati_groszek
nati_groszek
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niezwykle poruszająca książka. Czyta się ją z zapartym tchem. Na początku trzeba przyzwyczaić się do tego iż każdy rozdział opowiadany jest z perspektywy innego bohatera. I tak na przykład: poznajemy Claudię, która czeka na narodziny swego upragnionego dziecka. Wydaje się być kobietą spełnioną, szczęśliwą (pomimo tego, że często zostaje w domu sama - jej mąż należy do załogi łodzi podwodnej i często wyjeżdża na tajne misje). Pod nieobecność męża zajmuje się dwójką jego dzieci z pierwszego małżeństwa. Pracuje w opiece społecznej zajmując się problemami rodzin patologicznych. Często od jej decyzji zależy czy dziecko pozostanie przy rodzicach, czy też zostanie im zabrane. Na jej przeszłości ciąży osobista tragedia - Claudia wielokrotnie doświadczała poronień, martwych porodów i już prawie straciła nadzieję na zostanie matką... Inne rozdziały natomiast opowiedziane są z perspektywy Zoe. Tak naprawdę nie wiemy do końca kim ona jest i co kieruje jej działaniami. Zatrudnia się u Claudii i Jamesa jako opiekunka dla dwójki chłopców, a wkrótce także maleństwa, które nosi pod sercem Claudia. Mamy do niej na początku mieszane uczucia. Wydaje się, że skrywa jakąś tajemnicę. Pod nieobecność właścicieli myszkuje po ich domu, a ponadto wydaje się być dziwnie zainteresowana dzieckiem, które ma przyjść na świat... W tle tych wydarzeń dowiadujemy się o serii brutalnych zabójstw kobiet w ciąży. Poznajemy parę detektywów, którzy prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Są oni małżeństwem, a w ich związku ostatnio nie najlepiej się układa... Wkrótce okazuje się, że losy wszystkich tych bohaterów są ze sobą w jakiś sposób powiązane... Kto jest kim? Kto dopuszcza się tych straszliwych morderstw? Który z bohaterów skrywa najmroczniejszą tajemnicę? Mnie ta książka po prostu powaliła z nóg. Gdy już wydawało mi się, że znam rozwiązanie (a teorii miałam wiele) - nastąpił całkowity zwrot akcji i okazało się, że niestety zaufałam niewłaściwej osobie... Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Zaskakująca końcówka. Zupełnie takiego zakończenia się nie spodziewałam. Przez cały czas stawiałam, że te wszystkie biedne dziewczyny w ciąży morduje Zoe opiekunka bliźniaków. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Ale nie będę zdradzała zakończenia :). Claudia macocha dwójki bliźniaków poszukuje opiekunki. Jej mąż James jest marynarzem łodzi podwodnej. Nie będzie go przy narodzinach ich córki. Bez jego pomocy Claudii będzie ciężko opiekować się maluchami. Na ogłoszenie odpowiada Zoe Harper, która zgodnie z oczekiwaniem chlebodawców wprowadza się do domku. Odbiera dzieci ze szkoły, pomaga w opiece nad nimi. Claudia aż do rozwiązania chodzi do pracy - pracuje w opiece społecznej. Dba o to by dzieci z ubogich rodzin miały dobre warunki mieszkaniowe w przeciwnym razie umieszcza je w rodzinie zastępczej. W mieście niestety dochodzi do niewyjaśnionych morderstw kobiet w ciąży. Kobiety te mają przeprowadzane "cesarskie cięcia" w sposób niedbały w warunkach domowych przez co wykrwawiają się na śmierć a ich dzieci giną. Rusza śledztwo. Policjanci nie wiedzą kto jest mordercą. Zakładają że to mężczyzna jednak ta hipoteza okazuje się błędna. Kto jest zabójcą i dlaczego to robi przekonajcie się sami - POLECAM!!!!
Avatar użytkownika - nadiaL
nadiaL