Okładka - Doskonale, a nawet gorzej

Doskonale, a nawet gorzej

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-09-28
Dodał/a książkę:helion

,,Doskonale a nawet gorzej" - to blisko sto tekstów - felietonów i artykułów poświęconych  Polsce i Polakom a także wydarzeniom o charakterze międzynarodowym, które określają warunki naszego funkcjonowania we współczesnym świecie.
To analiza naszych kompleksów i przywar takich jak skłonność do czarnowidztwa i niedostrzeganie własnych osiągnięć i sukcesów; zacietrzewienie i pieniactwo, nieumiejętność  zawierania kompromisów i prowadzenia rzeczowej dyskusji, pogarda wobec politycznych adwersarzy.
Autor tropi i wyśmiewa absurdy naszej polityki, patologie i kompleksy, populizm i demagogię klasy politycznej a także upolitycznienie, komercjalizację i brak zasad w mediach.
Pokazuje zawłaszczanie i czerpanie zysków z takich wydarzeń jak katastrofa smoleńska.
Książka jest próbą rozliczenia się z najtrudniejszymi kartami polskiej historii, zwłaszcza dotyczących relacji z Żydami i Ukraińcami.
Zawiera listę ostatnich zaniedbań państwa polskiego w kluczowych sprawach, których konsekwencje spadają na barki obywateli i które będą szkodziły przyszłym pokoleniom.
Książka opisuje najważniejsze problemy z jakimi się zmagamy współcześnie i wyzwania przyszłości.
Jest gorącym, napisanym z pasją bilansem sukcesów i porażek Wolnej Polski.