Okładka książki - Doskonale, a nawet gorzej

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: helion

,,Doskonale a nawet gorzej" - to blisko sto tekstów - felietonów i artykułów poświęconych  Polsce i Polakom a także wydarzeniom o charakterze międzynarodowym, które określają warunki naszego funkcjonowania we współczesnym świecie. To analiza naszych kompleksów i przywar takich jak skłonność do czarnowidztwa i niedostrzeganie własnych osiągnięć i sukcesów; zacietrzewienie i pieniactwo, nieumiejętność  zawierania kompromisów i prowadzenia rzeczowej dyskusji, pogarda wobec politycznych adwersarzy. Autor tropi i wyśmiewa absurdy naszej polityki, patologie i kompleksy, populizm i demagogię klasy politycznej a także upolitycznienie, komercjalizację i brak zasad w mediach. Pokazuje zawłaszczanie i czerpanie zysków z takich wydarzeń jak katastrofa smoleńska. Książka jest próbą rozliczenia się z najtrudniejszymi kartami polskiej historii, zwłaszcza dotyczących relacji z Żydami i Ukraińcami. Zawiera listę ostatnich zaniedbań państwa polskiego w kluczowych sprawach, których konsekwencje spadają na barki obywateli i które będą szkodziły przyszłym pokoleniom. Książka opisuje najważniejsze problemy z jakimi się zmagamy współcześnie i wyzwania przyszłości. Jest gorącym, napisanym z pasją bilansem sukcesów i porażek Wolnej Polski.

Doskonale, a nawet gorzej
Jarosław Gugała0