Dotyk życia

Clarissa Jesson, pracownica miejscowej gazety, zostaje oddelegowana do przeprowadzenia wywiadu ze słynącym z antypatycznego usposobienia milionerem, Chrisem Lindaggo. Tego samego dnia poszukiwany przez policję przestępca usiłuje ją zgwałcić, co skutecznie udaremnia biznesmen, który zbiegiem okoliczności jest świadkiem ataku na dziewczynę. Ona – młoda, piękna dziennikarka, zmagająca się z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa. On – bogaty, przystojny, światowej klasy biznesmen, samotnik. Dwa różne światy, dwie skrajnie odmienne osobowości, dwie rozbieżne drogi życiowe, które przewrotny los postanowił skrzyżować ze sobą, jakby chciał sprawdzić,co się stanie, gdy nieufna kobieta natknie się na wyrachowanego i władczego mężczyznę… Dotyk życia to zarówno wzruszająca historia zmagań z paraliżującym lękiem, jak i pasjonująca opowieść o sile miłości, która pokonuje wszystkie przeszkody. (opis pochodzi ze strony wydawnictwa)

Informacje dodatkowe o Dotyk życia:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2014-10-01
ISBN: 978-83-7942-429-0

Kup książkę Dotyk życia

Dotyk życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-01-15, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Ta książka to dobitny dowód na to, że nawet najprostszą, najbardziej wtórną historię trzeba umieć dobrze napisać, albo przynajmniej mieć dobrego redaktora. To, że ktoś w szkole otrzymywał piątki z wypracowań, nie znaczy jeszcze niestety, że nadaje się na pisarza. Początku historii nie można nie skojarzyć z "50 twarzami Greya" (mimo że tej książki akurat nie czytałam, to jednak trochę się orientuję w tym, co obecnie jest w modzie) - młoda dziennikarka ma za zadanie przeprowadzić wywiad z milionerem. Ich spotkanie oczywiście całkowicie zmienia ich dalsze życie. Jednak wbrew temu, co sugeruje początek, "Dotyk życia" nie jest kopią czy nie daj Boże plagiatem - mimo podobnego początku, dalej historia zmierza w innym kierunku. Fabuła jest do bólu prosta i w gruncie rzeczy po góra kilkunastu stronach wiadomo, do czego zmierza. Nie czyniłabym z tego jednak specjalnego zarzutu, bo przecież nie każda historia musi składać się z szeregu skomplikowanych intryg. Problem w tym, że cała opowieść jest bardzo, ale to bardzo słabo napisana. Bohaterowie są sztuczni i niewiarygodni. Mamy tu "wrednego, antypatycznego" typa, który gdyby mógł, to oddałby głównej bohaterce serce wraz z obiema nerkami; kobietę, która ot tak, bez szczególnego powodu nienawidzi nowo poznanego człowieka, mimo że ten uratował jej życie; jednak zaledwie po kilku dniach nagle zaczyna darzyć go ogromnym uczuciem; jest też i wymagający, nieprzyjemny szef, który gotów jest ozłocić pracownicę za przeprowadzenie zwykłego wywiadu. Podobnie negatywnie muszę ocenić samą fabułę. Jak już pisałam, nie przeszkadza mi to, że jest ona dość prosta; problem w tym, że autorka nie poradziła sobie z jej poprowadzeniem. Mamy tu mnóstwo wątków, część z nich jest nieskończona, a większość - zupełnie zbędna. Do tego wszystkiego dochodzą koszmarki językowe ("W gardle czułam strach i łzy. Jednak po jego otwarciu szybko zdecydowałam się schować do wysokiej garderobianej szafy...", "Wszystko pomalowano w spokojnych barwach...", "Biały namiot przed budynkiem pozwalał na zjedzenie posiłku..." - dziękuję ci, o wielki namiocie, za pozwolenie). Ta książka powinna być obowiązkową pozycją dla autorów - by wiedzieli, jak nie należy pisać - oraz redaktorów/korektorów jako materiał do wprawek. Przykro mi, że moja ocena jest tak bezwzględna, zwłaszcza że autorka wydaje się być bardzo sympatyczną osobą, jednak niestety za dobry charakter nagród literackich nie rozdają.