Opis ksiązki
Kup Teraz

Droga do Różan

Ocena ( 10 osób )
5.3
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012-04-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7515-179-4
Liczba stron: 416
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Droga do Różan
Wszystkie chcemy kochać i być kochane. Ta historia, która zaczyna się w latach dwudziestych, a kończy współcześnie, jest właśnie o tym. O mężczyznach, którzy pozwalają się kochać, i o tych, którzy nas kochają. O miłości, zdradzie, samotności. O przyjaźni i wspólnym piciu herbaty z cynamonem. O ogrodach, tajemnicach krakowskich zaułków i gotowaniu. O nas, bo każda z nas ma swoje Różany.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Rajski ogród

 

Ach ta róża! ach ta róża! / Co się w twoje okno wdziera, / Na pokusy mnie wystawia, / Sen i spokój mi odbiera... - pisał Adam Asnyk. O różach, podobnie jak o kobietach, powstały tysiące poematów, poświecone im zostały setki albumów czy powieści beletrystycznych. Jedne zachwalają ich piękno, upajają się wonią i zmienną naturą, inne zaś zwracają uwagę na niebezpieczeństwo oraz możliwość zranienia

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,Przeczytane w 2016,
Opisy kwiatów i roślinności pozwala wyobrazić sobie ich jak żywe.Książka przepełniona jest miłością, przyjaźnią, szczęściem jak również przeciwnymi emocjami.Zosia nieszczęśliwie zakochana w Krzysztofie przeżywa radość ze wspólnych spotkań jak i rozczarowanie zachowaniem ukochanego. Dopiero przypadkowa ciąża może coś zmieni ...i zmieniła Zosia otrzymuje z powrotem swoje ukochane Różany. Czy ułoży jej się z ojcem dziecka ....przeczytam w kolejnej części :)
alison2 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-12, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,


"Droga do Różan" to pierwszy tom cyklu, którego główną bohaterką jest Zosia Borucka, choć nie brakuje tu również innych, niezwykle barwnych postaci. Kobietę poznajemy w czasach, gdy wraz ze swoim ojcem i dawną nianią mieszka w bardzo malowniczym dworku i zajmuje się ekologicznymi uprawami. Do pełni szczęścia brakuje jej już tylko Krzysztofa, w którym od dawna się podkochuje. Niestety ten wyśniony mężczyzna staje się nie źrodłem szczęścia, a sporych finansowych kłopotów. Rodzina Boruckich traci Różany i musi stawić czoła nowym wyzwaniom. Czy Zosia odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Kto zdoła na dobre uwieść jej serce?


Zarys fabuły nie zapowiada szczególnie oryginalnej lektury. Również jej początek nie wydał mi się za bardzo wciągający, a raczej dość naiwny. Na pierwszy rzut oka widać było, że rodzina Boruckich żyje ponad stan a wszystko układa się w jedną, wielką, mało wiarygodną sielankę. Na szczęście średnio udany początek nie zniechęcił mnie do dalszej lektury, a ta okazała się o wiele ciekawsza niż początkowo zakładałam. Bogna Ziembicka szybko porzuciła ckliwe banały, a przed bohaterką zaczęła piętrzyć coraz to nowe wyzwania. Autorka pokazuje, że miłość ma naprawdę różne oblicza i nie każde z nich jest piękne i idealne. Czasem uczucie bywa źródłem bólu, sprawia, że człowiek zapomina o własnym poczuciu wartości i gotowy jest zrobić wszystko, by zwrócić na siebie uwagę drugiej osoby. Czasem miłość bywa niesamowicie bezinteresowna i całkowicie skupia się na dawaniu szczęścia, nie oczekując i nie otrzymując niczego w zamian. Również bohaterki drugoplanowe mogłyby wiele powiedzieć na temat tego złożonego uczucia. Siedemdziesięcioletnia już Zuzanna doświadczyła miłości, która pozwoliła jej przetrwać wiele trudnych chwil, singielka - Marianna, choć na pozór radosna i pełna życie, doskonale wie, jak bardzo może zawieść druga osoba. 

"Droga do Różan" to jednak nie tylko opowieść o miłości. To historia o przezwyciężaniu trudności, magii prawdziwej przyjaźni, wartości kochającej rodziny, przyjemności, jaką można czerapć z małych rzeczy, jeśli tylko zaczniemy je dostrzegać i doceniać. Warto zwrócić uwagę na ciekawie nakreślone sylwetki bohaterów. W gruncie rzeczy ta książka mogłaby stanowić punkt wyjściowy do napisania co najmniej dwóch innych książek. 

Książka przypomina mi dobry, obyczajowy serial, w którym co chwile coś zaskakuje i trudno przewidzieć jakie będzie zakończenie. Niezależnie od tego, ile ważnych spraw mielibyśmy na głowie, to i tak znajdziemy parę minut. by poznać dalsze losy bohaterów. Szczerze żałuję, że powieść tak długo zarastała kurzem na półce, bo w ostatecznym rozrachunku okazała się jedną z lepszych książek obyczajowych, z jaką miałam do czynienia. Polecam wielbicielom historii życiowych, ale i na swój sposób zaskakujących, napisanych pięknym językiem, ciepłych i na swój sposób bardzo swojskich.

helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2013),Mam przeczytane,
Magiczna, pełna ciepła opowieść. Przenosi do sielskiego świata Różan i koi zmysły wonią kwiatów i pysznych potraw, które chciałoby się skosztować razem z bohaterami...
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2013,Mam,
Książka podoba się od pierwszych stron.Bardzo ciepła atmosfera.Powiew spokojnego życia,dobroć ludzi.Strony przetykane rysunkami kwiatów i przepisami.Cudowne zapachy można niemal poczuć.
Alis17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Książka o miłości, przyjaźni, szczęściu, ale i również o troskach dnia codziennego i trudnych życiowych wyborach.

Zosia - młoda kobieta, lawirująca pomiędzy dwoma mężczyznami.
Krzysztof - jest od dawna jej wielką miłością, wskoczyła by za nim w ogień.
Eryk - ten z kolei wskoczył by w ogień za Zosią, jest w niej bezgranicznie zakochany, co daje jej odczuć na każdym kroku.
Marianna - oddana przyjaciółka Zosi, ma silną osobowość.
Zuzanna - niania, która jest dla Zosi jak matka.
Pan Borucki - ojciec Zosi, który chce dla niej jak najlepiej.

Życie tych osób toczy się w przepięknych Różanach oraz uroczym Krakowie.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-03-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Powieść ma w sobie jakąś magię, czytając ją przenosimy się w czarujący świat botaniki, opisy i rysunki roślin urzekają swym pięknem. Książkę czyta się z przyjemnością. Gorąco polecam.
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Mam,
KKS Linia koment
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2012-04-28, Na półkach: Przeczytałem,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
Katarzyna78 Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2013,Mam,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolis Linia koment
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Droga do Różan Perfekcyjne
Sara Shepard
Okładka - Droga do Różan Imagines
Anna Todd
Okładka - Droga do Różan November 9
Hoover Colleen
Okładka - Droga do Różan Powiedzmt sobie wszystko
Jonathan Tropper
Okładka - Droga do Różan Vernon Subutex Tom 2
Virginie Despentes
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów