Droga do szczęścia

Poruszająca opowieść o miłości, poświęceniu, utraconych szansach i niespełnionych marzeniach. Nominacja do prestiżowej National Book Award. Młode małżeństwo, Frank i April Wheeler, wraz z dwójką dzieci tworzy z pozoru szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak pod tym płaszczykiem skrywa się prawdziwe oblicze dwojga ludzi zmuszonych do prowadzenia życia, którego nienawidzą. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie mają nadzieję rozwijać swoją wrażliwość artystyczną. Błyskotliwi, piękni i utalentowani, już wkrótce zmuszeni będą położyć na szali swoje nadzieje i ideały. Powieść dawno okrzyknięta w Stanach rodzajem kultowego wzorca, który reżyser Sam Mendes postanowił przenieść na duży ekran, obsadzając w rolach głównych Kate Winslet oraz Leonarda Di Caprio.

Informacje dodatkowe o Droga do szczęścia:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2009 (data przybliżona)

Kup książkę Droga do szczęścia

Droga do szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Wybór drogi życiowej jest zawsze trudny, a podjęcie złych decyzji zmienia nasze działania już do końca życia. Zaskoczyło mnie w tej książce, że miłość jest ujęta w tak różny sposób.. a w całościowym rozrachunku zmienić ją może zdrada. Polecona przez znajomą jako godna przeczytania, była trudna na początku do rozpędzenia to jednak trzyma do końca w napięciu, bo wiele się może wydarzyć i zmienić punkt widzenia.

Pełna smutku i cierpienia historia. Bohaterów jednocześnie lubiłam i nie. Autor bardzo dokładnie ich wykreował. Bardzo łatwo można poczuć z nimi bliską więź, poczuć klimat małego amerykańskiego miasteczka. Ale też przez te dokładne opisy książka momentami się dłużyła. Wydawało się, że autor niepotrzebnie opisuje pewne sprawy. Całość jednak dość dobra.

Avatar użytkownika - tymbarkowax3
tymbarkowax3
Przeczytane:2018-02-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

To była trudna książka, poruszająca poważne, ciężkie kwestie życiowe. Była to historia miłości, w której mnóstwo skomplikowanych uczuć. W moim odczucia cała historia okazała się wstrząsająca i przygnębiająca, ale wcale nie oznacza to, że była zła. Ciekawa, interesująca, ale styl, w jakim została napisana dla mnie okazał Cię zbyt ciężki. Czasem się nudziłam, chcąc dobrnąc do końca. Mimo wszystko, zasługuje na 4 gwiazdki, ze względu na tę historię miłości, którą warto poznać.

Małżeństwo z dwójką dzieci. Dwoje ludzi, którzy niegdyś byli w sobie szaleńczo zakochani. Teraz popadli w tak znaną wszystkim parom z dłuższym stażem rutynę. Dla Franka każdy kolejny dzień spędzony w pracy (za którą nie przepada) jest takim samym dniem. Każdy powrót do domu jest też taki sam.
Jego żona April jest niezadowolona i nerwowa - złości się o byle co . Oboje wpadli w marazm, ich własny dom - piękny, wymarzony dom już ich nie cieszy.
W końcu April wpada na pomysł aby wyrwać się z przedmieść i wyjechać do Europy. Wybierają Paryż. Ich życie od chwili powzięcia tego zamiaru nagle zaczyna biec szybciej. Mają wielkie plany. Czy uda im się je zrealizować do końca? Przed jakimi trudnymi wyborami staną nasi bohaterowie? Czy los będzie dla nich łaskawy?

Autor bardzo dobrze ukazał tu odczucia April i Franka. U naszych bohaterów jak na dłoni widać tą pogłębiającą się rutynę i brak pomysłu na siebie, nudną pracę Franka oraz zmienne stany emocjonalne znudzonej April.

Książka jak wielu twierdzi może nieraz wywołać u czytelnika przygnębienie - owszem. Jednak nie uważam jakoby był to minus. Wręcz przeciwnie. Przecież życie nie zawsze jest kolorowe, piękne i różowe. Według mnie ten ciężki, przygnębiający klimat nadaje powieści idealne tło jeszcze bardziej podkreślając nudę i rutynę jakie wkradły się w życie bohaterów.

Avatar użytkownika - enka26
Przeczytane:2015-03-05, Przeczytałam,
Wielkanocna parada
Richard Yates0
Okładka ksiązki - Wielkanocna parada

"Siostry Grimes, Emily i Sara, całkowicie różnią się urodą i charakterem. Różnie też układa się ich życie. Starsza i ładniejsza Sara szuka spełnienia w...

Miasteczko Cold Spring Harbor
Richard Yates0
Okładka ksiązki - Miasteczko Cold Spring Harbor

Akcja powieści autora "Drogi do szczęścia" i "Wielkanocnej parady" toczy się tym razem w małym miasteczku Cold Spring Harbor położonym na Long Island....