Droga donikąd. Prawdziwa historia narkomana

Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-62502-07-3
Dodał/a książkę:natkaa55
Uzależniony Tomek i jego matka piszą do siebie listy. Ona walczy o to, by przestał brać. On wciąż powraca do nałogu... . W tle ich dialogu pojawiają się inne osoby: brat Tomka i ukochana Sabina – również uzależniona. Książka ta pokazuje jak krucha może być granica pomiędzy tak zwanym normalnym życiem, a patologią. Nic nie jest dane na zawsze, a na szczęście rodzinne czyhają najrozmaitsze demony. Uwierzcie mi, dzisiaj każdej rodzinie zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo, żeby się uzależnić nie trzeba już nawet wychodzić z domu. Ten dialog pomiędzy matką i synem, chwilami tak gorzki dla obojga z pewnością, jeszcze się nie zakończył.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_ 52 książki 2014,
Jedna z wielu pozycji traktujących na temat uzależnienia od narkotyków ( w tym przypadku bohater jest również uzależniony od hazardu).
Pisana w formie listów między synem a matką. Dosyć ciekawe, aczkolwiek czasem irytujące było to,,odbijanie" między sobą ,,winy" o to, że Tomek został narkomanem.
Można przeczytać, a czyta się bardzo szybko i płynnie, no ale nie ukrywam, że książka mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła.
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Książka beznadziejnie napisana, bo w listach czy mailach, rozmowa matki z synem, dlatego okropnie mi się ją czytało. Ale poleciłabym ją przeczytać, ponieważ to prawdziwa historia chłopaka, który nie radził sobie z uzależnieniem.
Okładka - Droga donikąd. Prawdziwa historia narkomana Dar serca
Lurlene McDaniel