Opis ksiązki
Kup Teraz

Drugie kuszenie płomienia

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-61386-70-4
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam

„Drugie kuszenie płomienia” to długo wyczekiwany drugi tom serii 'Nocny książę', autorstwa Jeaniene Frost, amerykańskiej mistrzyni urban fantasy. 'Nocny Książę' to seria osadzona w dobrze znanym polskim czytelnikom świecie Nocnej Łowczyni, opowiadająca o Vladzie i nowej postaci – Leili.

„Drugie kuszenie płomienia” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń zawartych w powieści „Pierwszy dotyk ognia” – pierwszym tomie tej bestsellerowej serii.

Paranormalne zdolności Leili zawodzą ją i dziewczyna nie wie, co niesie ze sobą przyszłość. Na domiar złego jej kochanek, Vlad, zaczyna trzymać ją na dystans. Chociaż jest zwykłą śmiertelniczką, jest również nowoczesną kobietą, która nie zgadza się wiecznie znosić chłodnego zachowania, szczególnie ze strony przystojnego wampira, który wciąż nie chce przyznać, że ją kocha.

To jak wybór między wieczną miłością, a wiecznością bez miłości...

Wkrótce okoliczności posyłają Leilę z powrotem na cyrkowy festyn, gdzie ma miejsce tragedia. A kiedy znajduje się na celowniku zabójcy, który może być bliżej niż jej się wydaje, Leila musi zdecydować, komu ufać: ognistemu wampirowi, który rozpala jej zmysły jak żaden inny, czy udręczonemu rycerzowi, który pragnie być kimś więcej niż przyjacielem? Przy czającym się na każdym kroku niebezpieczeństwie wystarczy tylko jeden ruch, by skazać ją na wieczne potępienie…

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
SteveS plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,Ulubione,
Sięgnęłam recenzencko po drugi tom, nie czytając jednak pierwszego - co mi się czasami zdarza. Teraz wiem, że do pierwszego koniecznie muszę wrócić, bo dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Jeśli miałabym ją określić jednym słowem, to z pewnością byłby to epitet: dynamiczna. Pierwszoosobowa narracja, emocjonalny, ale nie prowokacyjnie kontrowersyjny wątek erotyczny z lekkim podtekstem romansowym, no a do tego wszystko w środku urban fantasy... Dla mnie - świetne, może nie jest to bardzo ambitna literatura, która zabija moralizatorstwem, jednakże na pewno pozycja warta uwagi. Pochłonęłam w kilka godzin ;)
Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/drugie_kuszenie_plomienia_recenzja
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-14, Na półkach: Przeczytałem,
Każdy, kto doświadczył "Pierwszego dotyku ognia" wie, że Vlad Tepesh nie jest mężczyzną, z którym łatwo się rozstać, ale niestety każda przygoda, nawet ta najbardziej intrygująca i fascynująca kiedyś dobiega końca. Czy wiecie co znaczy czekać 18 miesięcy na premierę książki by wreszcie móc przeżyć tych kilka ulotnych chwil, które miną zbyt szybko, bo w pewnych przypadkach dozowanie przyjemności i rozkładanie jej na raty jest niemożliwe? Czasem zastanawiam się, czy autorzy i wydawcy nie są słuchaczami Uniwersytetu Tortur, ponieważ w znęcaniu się nad czytelnikiem nie mają sobie równych. A kiedy na okładce widzę „długo wyczekiwany tom...” odczuwam bardzo grzeszne żądze.


„Drugie kuszenie płomienia” to kolejna część cyklu Nocny Książę, w której związek Leili i Vlada wchodzi na nowy poziom. Pojawia się nawet pierścionek, ale kiedy okazuje się, że ten sam symbol dla kilkusetletniego wampira i nowoczesnej dziewczyny oznacza zupełnie coś innego, dochodzi do rozstania. Leila wraca do poprzedniego życia, ale spokój i szczęście nie są jej dane, bo nie dość, że zmaga się ze złamanym sercem, to znalazła się na celowniku zabójcy, który może być bliżej niż przypuszczała. Musi zaufać właściwej osobie. Ale czy będzie umiała dokonać racjonalnego wyboru, kiedy na jednej stronie szali stoi ukochany barbarzyńca, który jasno dał jej do zrozumienia, ile dla niego znaczy, a na drugiej udręczony rycerz niekryjący swoich ciepłych uczuć wobec niej?

Niestety, wszystkie tropy prowadzą do Vlada, ale czy rzeczywiście odrzucenie kochanka i zranienie jego dumy to wystarczający powód by podpisać na siebie wyrok śmierci? Tepesh nie uznaje kompromisów i znany jest z brutalności i bezwzględności, lecz kiedy jego działania zdają się przeczyć słowom i złożonym obietnicom trudno odczytać kierujące nim intencje. Leila nie musi długo czekać by uzyskać odpowiedź na nurtujące ją pytania. I choć prawda nie okazuje się czarno – biała, podnosi rzuconą jej rękawicę.


Podobnie jak w poprzednim tomie nie brakuje dramatyzmu, zaskakujących zwrotów akcji i uczuć. Vlad twierdzi, że miłość to okropna słabość dająca wrogom łatwy cel, przesłaniająca osąd oraz przyprawiająca o lekkomyślność. Trudno nie przyznać mu racji, a jednak zdobyta przez wieki mądrość i upór okazują się zbyt słabe w starciu z porywem serca. Dla mężczyzny pokroju Vlada uświadomienie porażki w tej materii niewątpliwie jest bolesne, ale z drugiej strony ma wybór między wiecznością bez miłości albo wieczną miłością.


Jeaniene Frost zadbała by na każdym etapie lektury nie zabrakło czytelnikowi wrażeń i emocji. Dzieje się dużo i już od pierwszych stron trudno złapać wytchnienie. Okazuje się, że bohaterowie nie muszą być blisko siebie by toczyć swoją grę. I choć tym razem zasady uległy zmianie, a każdy kolejny krok zbliża do tego, co nieuchronne, to do samego końca nie wiadomo kto odniesie zwycięstwo i kto tak naprawdę pociąga za sznurki.


Jeżeli „Pierwszy dotyk ognia” przypadł Wam do gustu, to drugim będziecie zachwyceni. Autorka wykreowała postacie z charakterem i splotła ich losy w sposób nie pozostawiający im zbyt dużego wyboru. Napisała równanie wielu zmiennych i okrasiła je miłością, zazdrością, zdradą i magią. Wykorzystała znany przepis, ale dzięki odpowiednim proporcjom i niesztampowej realizacji osiągnęła sukces. Vlad i Leila to jedna z ciekawszych literackich par, których związek narażony jest na wzloty i upadki, burze z piorunami, a czasem nawet tsunami. Ale kiedy bohaterowie mają silne osobowości, a uczucia i emocje biorą górę jedno słowo może wywołać rekcję łańcuchową.

„Drugie kuszenie płomienia” to intrygująca i narażają na skrajne emocje powieść, której nurt porywa i zbyt szybko wyrzuca czytelnika na drugi brzeg. To jedna z tych książek, które wywołują marzenie o wybiórczej amnezji, żeby przeżyć to jeszcze raz. Pozwalająca na emocjonujące spotkanie z wampirem z wyższych sfer, któremu bliżej do barbarzyńcy niż romantycznego kochanka. Lekka, ale jednocześnie płomienna historia opowiedziana w niebanalny sposób. Polecam.

barwinka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,

Drugie spotkanie z Vladem miałam bardzo szybko. Nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po ten tytuł po skończeniu pierwszego tomu. Autorka zafundowała mi ciekawą historię, ale to przede wszystkim bohaterowie sprawili, że świetnie mi się czyta ten cykl.


Autorka cały czas narzuca szybkie tempo, które nie pozwala nawet na chwilę odpoczynku. Bardzo szybko Leila stwierdza, że obecna sytuacja jest dla niej nie do wytrzymania i postanawia wyjechać z Rumunii. Niestety jej życie nie będzie już takie samo jak danej, wrogowie Vlada czyhają wszędzie a złapanie dziewczyny wydaje im się doskonałym pomysłem, aby zwabić do siebie wampira. Wydarzenia, jakie mają miejsce w Stanach pokazują, jak bezwzględne potrafią być istoty nocy. Dziewczyna wielokrotnie znajdzie się na krawędzi śmierci, cudem unikając ostatecznego zgonu. Na pewno podnosi to temperaturę akcji.


Vlad przedstawia swoją drugą twarz, powoli odkrywa pełnię uczuć, jakie nim kierują, co sprawia, że staje się jeszcze ciekawszym bohaterem. Mroczny, pociągający i niebezpieczny wampir potrafi kochać prawda? Ale sposób w jaki to robi sprawia, że nie raz w czasie lektury będziemy musieli zastanowić się nad jego postępowaniem. Leila jest podobna do nas, pomijając jej dodatkowe zdolności jest zwykła dziewczyną która kocha, walczy i stara się być silna. Nie zawsze jej to wychodzi, ale przecież takie jest życie. 


Wydawałoby się, że po pierwszym tomie bohaterowie będą żyli szczęśliwie i nikt im nie będzie zagrażał, ale życie nie jest takie piękne. Ktoś wyraźne czyha na życie Leili, choć odkrycie osoby, która stoi za niebezpiecznymi sytuacjami nie jest łatwe. Wspólne niebezpieczeństwo potrafi zbliżyć  do siebie, choć nie naprawi niedomówień i błędnej oceny sytuacji. 


Największym atutem tego tomu znów są bohaterowie, ale również akcja z jej licznymi zwrotami i bardzo szybkim tempem. Autorka nie pozwala nawet na chwilę oddechu. Leila nie raz zachowa się głupio, chcą chronić najbliższych samą siebie skaże na ból i cierpienie. Vlad będzie zmuszony odkryć nowe nieznane fakty ze swojego życia, których konsekwencje pojawiają się w obecnym życiu. Będzie mrocznie i niebezpiecznie. Relacje bohaterów zmienią się nie raz nie pozwalając odłożyć książki na półkę przed skończeniem. 


Jeśli podobał Wam się pierwszy tom przygód mrocznego wampira i śmiertelniczki z niezwykłymi mocami druga część również będzie trzymała ten poziom, a może nawet będziecie bardziej zaabsorbowani. Pojawią się tu wydarzenia, które niejednemu podgrzeją krew w żyłach. Najgorsze w pisaniu o kolejnych częściach jest nie zdradzanie wydarzeń z poprzednich i to mnie mocno ogranicza. Myślę jednak, że miłośnicy paranormal fantasty, erotyków i wampirów nie zawiodą się ani na "Drugim kuszeniu płomienia" ani na "Nocnym Księciu". 


 

alishaa Linia koment
Przeczytane:2016-10-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,fantasy,romanse,
MyFantasyLand Linia koment
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Cykle książkowe 2016,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów