Wyrzutki

Tom 1 cyklu Drużyna

W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo.

Hal Mikkelson, syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki, musi bardzo się postarać, by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby, mały, niewart złamanego miedziaka... Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych, wyrzutków i odszczepieńców, wie, że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży, mając po swojej stronie tylko spryt, inteligencję, hart ducha oraz przyjaciół.

Informacje dodatkowe o Wyrzutki:

Wyrzutki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Prześwietna. Do wyrzutków podchodziłam z dystansem. Bałam się, że nie będzie to już tak dobre, jak seria Zwiadowcy, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Ponownie mamy wspaniałych bohaterów, ciekawe przygody i dużą dawkę humoru. Bardzo się cieszę, że i tym razem pan Flanagan mnie nie zawiódł.
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest napisana prostym językiem. Lekko się ją czyta. Są niej momenty, które nie raz sprawiały, że śmiałam się albo płakałam ze śmiechu. Książka naprawdę warta polecenia. Tą część przeczytałam w nie całe dwa dni. Jest strasznie wciągająca.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, przygoda,
Nowa seria Jona Flanagana opowiada o chłopcu Halu, który stracił ojca na wyprawie łupieżczej. Gdy podrasta staje do walki w jednaj z trzech drużyn - Czapli. Zwycięstwo decyduje czy zostaną prawdziwymi skandyjskimi wojownikami. Czeka go oraz jego zespół ciężka próba, gdyż w jego drużynie znajdują się odrzutki. Chłopcy starają się dać z siebie wszystko, ale czy to wystarczy by zwyciężyć?
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ani razu się nie nudziłam podczas lektury. Dryfowałam przez powieść niczym skandiański okręt przez wzburzone fale. Coraz to nowe przygody i konkurencje nie pozwalały na ani chwile wytchnienia. Autor ma chyba niewyczerpany zapas pomysłów, co bynajmniej mi nie przeszkadza. Muszę dodać, że jeśli chodzi o humor, pan Flanagan przeszedł tym razem samego siebie. Komiczne sytuacje i liczne utarczki słowne doprowadzały mnie nieraz do łez. Wulf i Ulf byli tak zabawnymi postaciami, że uśmiech pojawia mi się na ustach na samo wspomnienie o nich.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Fantastyka, Mam,
Hal jako syn skandyjskiego wojownika, który poległ w walce i aralueńskiej matki jest szykanowany przez rówieśników. Podczas naboru do drużyn nie zostaje przejęty do żadnej z nich i razem z innymi niechcianymi tworzą nową drużynę, która jednak odstaje między innymi liczebnością od pozostałych. Pomimo, że główni bohaterowie mają zaledwie po 16 lat, to poleciłabym tę książkę czytelnikom w każdym wieku. Wartka akcja, postawy chłopców świadczące o ich przyjaźni i oddaniu są zawsze aktualne. Świat przedstawiony w powieści wzorowany jest na krajach skandynawskich - imiona bogów, czy postaci, wyprawy rabunkowe jak u Wikingów. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy lubią takie klimaty i dobrą przygodę.
Avatar użytkownika - Alf
Alf
Przeczytane:2013-03-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Tą książkę "dostałem" w miejskiej bibliotece, z chęcią ją przeczytałem, ponieważ autorem jest John Flanagan, czyli autor "Zwiadowców". Przygody, bardzo ciekawe, z chęcią czytałem tę książkę.

Może nie byli to zwiadowcy, ale książka była bardzo fajna, miło mi się ją czytało. Trochę jednak wolę bohaterów wcześniej wymienionej serii. Hal jest jednak przyjaznym bohaterem i nie mam do niego zarzutów. Opowieść jest dobra pełna ,,tego czegoś" co lubię w tego typu książkach. Według mnie warto przeczytać tę pozycję.

Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2018-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zaginione historie
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zaginione historie

Każdy zna legendy Araluenu. Jednak jeszcze nikt nie słyszał całej historii - aż do teraz. Czy Halt opowiedział całą prawdę o tym jak Will został sierotą...

Wilki Arazan
John Flanagan0
Okładka ksiązki -  Wilki Arazan

Epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie Zwiadowcy powracają w nowej, mrożącej krew żyłach przygodzie! Tym razem Will i Maddie wyruszają...