Opis ksiązki
Kup Teraz

Drzewo życia

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Data wydania: 2013-07-25
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-257-0510-7
Liczba stron: 500
Dodał/a książkę:danutka

III wiek. Brytania. Rubieże Cesarstwa Rzymskiego. Intrygi. Spiski. Zdrady. Wojny. Morze krwi. Córka króla okupowanego kraju. Zamężna z rzymskim dowódcą wojskowym. W sercu walki o ogromną władzę. Doświadcza niesprawiedliwości. Widzi prześladowanie niewinnych. Nie poddaje się. Triumfuje. Porzucając wszystko... zyskuje wszystko i zmienia oblicze świata. To cesarzowa Flavia Iulia Helena Augusta... święta.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,z_Wyzwanie - książki dla młodzieży 2016,
Trzeci wiek naszej ery nie jest wyjątkowym czasem, a Brytania nie wyróżnia się niczym szczególnym w Imperium Rzymskim. Jak wszędzie i tu kłębią się namiętności, zawiązują intrygi, toczą spiski i wojny. I tu żyją ludzie gotowi przelać krew za władzę i korzyści materialne - nic nowego na przestrzeni dziejów. Księżniczka Elen, córka lokalnego władcy, poślubia rzymskiego dowódcę - w przeczuciu jego wielkości buduje wspólną przyszłość, dla Konstancjusza, siebie i syna, który przewyższy ojca i zmieni bieg historii, wyprowadzając chrześcijaństwo z ukrycia i umożliwiając mu zapanowanie nad znanym światem.

Początkowo całkiem dobra powieść historyczna dla młodszych czytelników zmienia się na niekorzyść, przeistaczając się w powierzchowną, ledwie dotykającą problemów epoki opowiastkę o życiu Konstantyna Wielkiego i jego matki. Niestety skupienie się od pewnego momentu na sprawie religii, podanej w formie naiwnego mistycyzmu, nie wyszło powieści na dobre, spłycając istotne aspekty historyczne do triumfalnego pochodu wiary i rozrastania się sekty w religię przy pomocy wizji i mniemanych cudów. Zabrakło szerszego tła społecznego, zabrakło opisu mechanizmów władzy, zdecydowanie za mało zostało emocji. Szkoda, bo zapowiadało się lepiej. Powieść nadaje się dla mniej wyrobionego czytelnika.
(Ocena: 3,5/6)
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów