Drzewo życia

Ocena: 3 (1 głosów)

III wiek. Brytania. Rubieże Cesarstwa Rzymskiego. Intrygi. Spiski. Zdrady. Wojny. Morze krwi. Córka króla okupowanego kraju. Zamężna z rzymskim dowódcą wojskowym. W sercu walki o ogromną władzę. Doświadcza niesprawiedliwości. Widzi prześladowanie niewinnych. Nie poddaje się. Triumfuje. Porzucając wszystko... zyskuje wszystko i zmienia oblicze świata. To cesarzowa Flavia Iulia Helena Augusta... święta.

Informacje dodatkowe o Drzewo życia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Data wydania: 2013-07-25
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-257-0510-7
Liczba stron: 500

więcej

Kup książkę Drzewo życia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Drzewo życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2016-06-20, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki - 2016,
Trzeci wiek naszej ery nie jest wyjątkowym czasem, a Brytania nie wyróżnia się niczym szczególnym w Imperium Rzymskim. Jak wszędzie i tu kłębią się namiętności, zawiązują intrygi, toczą spiski i wojny. I tu żyją ludzie gotowi przelać krew za władzę i korzyści materialne - nic nowego na przestrzeni dziejów. Księżniczka Elen, córka lokalnego władcy, poślubia rzymskiego dowódcę - w przeczuciu jego wielkości buduje wspólną przyszłość, dla Konstancjusza, siebie i syna, który przewyższy ojca i zmieni bieg historii, wyprowadzając chrześcijaństwo z ukrycia i umożliwiając mu zapanowanie nad znanym światem. Początkowo całkiem dobra powieść historyczna dla młodszych czytelników zmienia się na niekorzyść, przeistaczając się w powierzchowną, ledwie dotykającą problemów epoki opowiastkę o życiu Konstantyna Wielkiego i jego matki. Niestety skupienie się od pewnego momentu na sprawie religii, podanej w formie naiwnego mistycyzmu, nie wyszło powieści na dobre, spłycając istotne aspekty historyczne do triumfalnego pochodu wiary i rozrastania się sekty w religię przy pomocy wizji i mniemanych cudów. Zabrakło szerszego tła społecznego, zabrakło opisu mechanizmów władzy, zdecydowanie za mało zostało emocji. Szkoda, bo zapowiadało się lepiej. Powieść nadaje się dla mniej wyrobionego czytelnika. (Ocena: 3,5/6)
Link do opinii
Inne książki autora
Posłaniec króla
Louis de Wohl0
Okładka ksiązki - Posłaniec króla

Połowa I wieku. Cesarstwo Rzymskie. U władzy Tyberiusz, Kaligula, Klaudiusz i Neron. Niski, delikatny, drobny i blady. Bezgranicznie pewny siebie, wyniosły...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Olga
Ewa Hansen ;
Olga
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy