Duchy niebiańskiej Jerozolimy

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 978-83-287-0335-3
Dodał/a książkę:edytka222
Kryminał psychologiczny pełen niespodziewanych zwrotów akcji, zanurzony w atmosferze hałaśliwej metropolii. Zabójca wyciąga na światło dzienne zamierzchłe grzechy stolicy, jej potworne tajemnice i mistyczną symbolikę zakodowaną w chaotycznej plątaninie starych ulic, zaułków i placów… Martwi pływają w rzece Moskwie, siedzą pod starymi murami Kutafji, leżą poćwiartowani na ławeczce w Kołomienskim… Nieszczęśnicy zginęli okrutną śmiercią, a za co – wie tylko zabójca. Maniak pozostawiający krwawe ślady w centrum stolicy, jakby układał makabryczne puzzle. Jego tropem podąża para śledczych z Pietrowki – stażystka, która trafiła do komendy po znajomości, absolwentka MGU, od dzieciństwa zwariowana na punkcie seryjnych zabójców, i doświadczony detektyw po szkole milicyjnej na prowincji. Nie znoszą się nawzajem, ale doskonale się dopełniają. Tylko oni są w stanie rozwikłać wymyśloną przez zabójcę układankę, która nawiązuje do pradawnej Moskwy, starych tekstów raskolników i symboliki Pisma Świętego.
Eli1605 Linia koment