Opis ksiązki
Kup Teraz

Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-11-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788375956504
Liczba stron: 188
Dodał/a książkę:ivka86
Ta książka podniesie Cię na duchu! Pozwala pokonać lęk!

Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji na temat budzący jednocześnie strach i… ciekawość.

Autor książki prowokuje pytaniami: Czy pamiętamy o takich chwilach w naszym życiu, w których dał o sobie znać otaczający nas niewidzialny świat? Czy nie zdarzyły się momenty, gdy otarliśmy się o coś, co pozostawało niewidoczne dla oka, a czuliśmy tego obecność? Może to były anioły? A może złe duchy? Albo dusze zmarłych?

Owa niedostrzegalna rzeczywistość jest niewiarygodnie bogata i wymyka się naszym ziemskim kategoriom myślenia. Jednak fakt ten nie umniejsza realności tego wymiaru – wręcz przeciwnie, cechuje go jeszcze większa autentyczność, gdyż zanurzony jest w wieczności.

Autor nie kwestionuje faktu, iż duchy towarzyszą nam w życiu, a ich wpływ na każdego z nas i nasze otoczenie sięga daleko poza granice wytyczone przez powszechnie przyjęte opinie.

Na tę publikację złożył się materiał zaczerpnięty z wielu książek, prywatnych rozmów, wywiadów, osobistych przeżyć, źródeł internetowych oraz korespondencji elektronicznej.

Proponowana książka jest owocem jego wieloletniej pracy, polegającej na zbieraniu materiałów o niewytłumaczalnych zjawiskach i spotkaniach z istotami duchowymi.

Wielokrotnie przytacza historie konkretnych osób, których spotkania z duchami zmarłych przypominają prawdę wiary o świętych obcowaniu, o potrzebie modlitwy za zmarłych.

W książce Browna przewija się temat miłości, pokory i radości, życia wiecznego. Stanowi przestrogę przestrzega przed nadmiernym przywiązaniem do czegokolwiek i kieruje nasz wzrok ku niebu i wiecznej miłości Boga.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie 52 książki 2015,
Tematyka duchów wywołuje sporo emocji. Nie ma chyba osoby, która by czasem nie rozmyślała czy istnieje życie pozagrobowe lub gdzie przebywa bliska osoba po śmierci.
W książce autor opisuje interwencje duchów w życie ludzi oraz tłumaczy jak można interpretować codzienne, najzwyklejsze przejawy ludzkiej życzliwości jako pomoc od Anioła Stróża. Publikacja zawiera także opowieści osób, które doświadczyły obecności swoich bliskich zmarłych oraz innych tajemniczych znaków z tamtego świata.
Widać, że autor z ogromnym zaangażowaniem przygotował się do tematu, czytałam książkę z ogromnym zainteresowaniem. Książka zawiera wiele odniesień do Biblii. Szczególne zainteresowanie wzbudziły we mnie rozdziały, kiedy Michael Brown opisywał miejsca nawiedzane przez duchy, interwencje Aniołów Stróżów oraz niesamowite opisy przypadków spotkań z tzw. autostopowiczami widmo. Sięgnęłam po książkę, bo wierzę w interwencje duchów i taka tematyka bardzo mnie zainteresowała. Nie jest to łatwa książka i na pewno nie dla każdego. Osoby sceptycznie nastawione mogą być niezadowolone, dlatego polecam jedynie osobom zainteresowanym tematem i wierzącym. Ja z ogromną przyjemnością sięgnę po inne książki tego autora.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ivka86 Linia koment
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów