Duża miss

Tom 17 cyklu Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty

Wiadomość, że w szkole mają się odbyć wybory Miss, porusza wszystkie koleżanki Matildy. Jedne są zachwycone, inne oburzone. Matilda, która na temat tego typu imprez ma jasno określone zdanie, na początku nie kescytuje się tym wydarzeniem. Ale słowa jednego z kolegów sprawiają, że nie może dłużej ignorować zbliżającego się konkursu. Czu Matildzie uda się zrealizować jej szalony pomysł?

Informacje dodatkowe o Duża miss:

Wydawnictwo: Elf
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-89278-79-1
Tytuł oryginału: Big miss of yellow tulips
Tłumaczenie: angielski Tomasz Witek

Kup książkę Duża miss

Duża miss - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Ciepła historyjka o dziewczynie. która na co dzień chodzi w powyciaganych bluzach i dżinsach, nigdy nie tańczy (nawet nie bywa na imprezach), a teraz na wyborach szkolnej miss zabłysnęła:) Jak się okazuje kiedyś zostałą Małą Miss Stanów Zjednoczonych, a dzień kiedy włożono jej na głowę koronę był najgorszym w jej życiu. Teraz publicznie ma okazję o tym opowiedzieć, odmawia przyjęcia korony, zadowalając sie drugą z nagród- tancem z wybranym przez siebie partnerem.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Matilda należy do tak zwanych szarych myszek. Wychowywana jest jedynie przez matkę gdyż ojciec odszedł od nich, jednak pozostała z nimi babcia-matka ojca. Babcia ma niemalże manie kupowania prawdziwych futer czym nie zdobywa sympatii wnuczki. W przerwach na lunch Matilda stara się siadać sama aby poczytać. Pewnego dnia do Matildy zaczyna się dosiadać Deborah ze swoimi znajomymi. Mniej więcej w tym samym czasie zostają ogłoszone wybory Miss co większość zgromadzonych przy stoliku uznaje za bzdurę. Dwie przyjaciółki Deborah kłócą się właśnie o ten konkurs jednak obie wpisują się na listę uczestniczek. Matilda która nie chodzi na imprezy zostaje zaproszona do Deborah na urodziny na którym ma poznać brata koleżanki- Franka, z którym łączy ją zamiłowanie do tego samego rodzaju książek. Frank okazuje się miłym towarzyszem i postanawiają się spotykać. W głowie Matildy świta pomysł aby wziąć udział w wyborach miss i coś wszystkim udowodnić. Podczas prezentacji kandydatek Matilda prezentuje monolog w którym wyjawia że to nie są jej pierwsze wybory. Jako dziecko często brała udział w takich imprezach z niezłymi wynikami. Podczas jednego z dziecięcych konkursów po zdobyciu tytułu miss traci przyjaciółkę gdyż ta obrażona o to że zdobyła jedynie tytuł pierwszej wicemiss nie chce się dalej przyjaźnić z Matildą. Co wyjaśnia jej niechęć do takich imprez. Książka dla młodych kobiet która pomimo że niby oczywista trzyma czytelniczkę w napięciu, gdyż przynajmniej ja nie miałam pewności o co dokładnie (podczas czytania fragmentu do szkolnych wyborów miss) chodzi. Co było powodem niechęci Matildy do wyborów. Szczerze powiedziawszy obstawiałam że to ojciec do jakiejś miss odszedł dlatego zaskoczeniem było że to szara myszka była kiedyś miss stanu :)
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2018-08-08, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018, Książki XXI wieku,

Strasznie słaba książka. Słaba historia, słaby styl. Taki przewitywalny zapychacz czasu. Ale szybko i lekko się czyta.

Avatar użytkownika - patt23r
patt23r
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Moja babcia ma chłopaka
Katherine Parker0
Okładka ksiązki - Moja babcia ma chłopaka

Tobago nie ma wątpliwości, dlaczego utraciła Collina - winą za to obciąża swoją rodzinę. Kiedy zakochuje się w Clivie, chce uniknąć błędu, który...

Szalona Susie
Katherine Parker0
Okładka ksiązki - Szalona Susie

Jane wcale nie jest szalona, jak Susie, przeciwnie - uważa się za dziewczynę zupełnie przeciętną, wręcz nudną. Dlatego nie dziwi się, że Justin zaczyna...