Dwa bieguny ewolucjonizmu. Nauka i religia w poznawczym wyścigu zbrojeń

Podstawowym czynnikiem różnicującym teologię i nauki szczegółowe, najistotniejszym z mojego punktu widzenia, jest zakres przedmiotowy tych dyscyplin. Nauka jest przedsięwzięciem naturalistycznym, czyli ograniczającym się do badań nad rzeczywistością naturalną, ziemską, empirycznie dostępną. Teologia zaś próbuje orzekać zarówno na temat rzeczywistości naturalnej, jak i o rzeczywistości nadnaturalnej, nadprzyrodzonej, transcendentnej. Przy czym, przy tej odmienności ontologii, i naukowcy, i teolog

Informacje dodatkowe o Dwa bieguny ewolucjonizmu. Nauka i religia w poznawczym wyścigu zbrojeń:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-60490-29-7

Kup książkę Dwa bieguny ewolucjonizmu. Nauka i religia w poznawczym wyścigu zbrojeń

Dwa bieguny ewolucjonizmu. Nauka i religia w poznawczym wyścigu zbrojeń - opinie o książce

O jeden takson za dużo rasa jako kategoria społecznie problematyczna
Radosław Tyrała0
Okładka ksiązki - O jeden takson za dużo rasa jako kategoria społecznie problematyczna

Radosław Tyrała urodził się w 1979 roku. W ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu...

Bez Boga na co dzień
Radosław Tyrała0
Okładka ksiązki - Bez Boga na co dzień

Podjęcie tematu dotyczącego kondycji niereligijnej polskich ateistów zasługuje na szczególną aprobatę. Autor bardzo umiejętnie łączy w swoich...