Dwa fronty

Ocena: 5 (1 głosów)
"Ostatni bohaterowie" to kolejny, po znanym już polskiemu czytelnikowi "Korpusie", cykl powieści amerykańskiego pisarza W.E.B. Griffina. W odróżnieniu od "Korpusu", którego bohaterami są walczący na froncie żołnierze piechoty morskiej, w tej sadze na plan pierwszy wysuwają się inni żołnierze - bez mundurów, albo w bardzo różnych mundurach, walczący nie w polu, pod ogniem artylerii, lecz za kulisami wielkiej polityki, skrycie i nie zawsze najbardziej rycerskimi metodami. To zupełnie inny świat od tego, w którym żyją marines na wyspach Pacyfiku - świat intrygi, zdrady ideałów i przyjaciół w imię interesów wielkiej polityki czy racji stanu. Tu strzela się zza węgła, oszukuje najbliższych, wystawia do wiatru przyjaciół, składa puste obietnice, a przecież to wszystko dzieje się w imię szczytnych ideałów. Nie robią tego jakieś indywidua spod ciemnej gwiazdy, lecz wręcz przeciwnie - znakomicie wykształceni dziedzice wielkich fortun, bohaterowie tamtego jawnego frontu.

W Dwóch frontach poznajemy główne postaci cyklu: cynika i kobieciarza, a zarazem asa powietrznego z Chin, Richarda Candy'ego; jego kolegę pilota, Edwina Bittera, i przyjaciół z dzieciństwa Candy'ego, którzy zostają wciągnięci w jego nowy świat: Jimmy'ego Whittakera i Erika Vollmera. Prócz tego, jak zwykle u Griffina, występują tu wielkie postaci tamtych czasów: prezydent Roosevelt, szef amerykańskiego wywiadu Donovan, dyrektor FBI Hoover, które biorą aktywny udział w rozwijającej się intrydze…

W.E.B. Griffin jest dożywotnim prezesem Stowarzyszenia Weteranów Amerykańskich Sił Specjalnych i honorowym członkiem Stowarzyszenia Weteranów Piechoty Morskiej. Sławę zdobył jako autor cyklu powieściowego "Korpus", opisującego dzieje grupy oficerów i żołnierzy piechoty morskiej podczas wojny na Pacyfiku.

"Powieści Griffina to hołd złożony uczestnikom II wojny światowej..." Tom Clancy

"Każdy kolejny cykl powieściowy Griffina to nowe spojrzenie na II wojnę światową. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o wojnie wywiadów, nie przegapcie Dwóch frontów, pierwszej powieści z cyklu "Ostatni bohaterowie"..." "The Philadelphia Inquirer"

"Griffin to bez wątpienia najlepszy amerykański pisarz wojenny. Głęboka wiedza historyczna i niekwestionowany dar narracji sprawiają, że miliony czytelników z utęsknieniem czekają na jego kolejne powieści..." "The Dallas Morning News"

"Autor zna tematykę II wojny światowej nie z lektur czy cudzych opowieści..." Cezary Chlebowski

Informacje dodatkowe o Dwa fronty:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7298-439-5
Liczba stron: 364
Tytuł oryginału: The Last Heroes
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Leszek Erenfeicht

więcej

Kup książkę Dwa fronty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Dwa fronty - opinie o książce

Avatar użytkownika - mafia
mafia
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zwarcie
W. E. B. Griffin0
Okładka ksiązki - Zwarcie

Na Guadalcanal wyniszczona, niedożywiona, trawiona tropikalnymi chorobami 1. Dywizja Piechoty Morskiej USA szykuje się do ostatecznego zwarcia z przeciwnikiem...

Porucznicy. Braterstwo broni
W. E. B. Griffin 0
Okładka ksiązki - Porucznicy. Braterstwo broni

Pierwszy tom obejmującej trzy dziesięciolecia militarnej sagi. Tętniąca wojskowym życiem historia czterech wspaniałych oficerskich karier. Młodzi, zdolni...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy