Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej

Kategoria: Podręczniki
ISBN: 978-83-7420-110-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej

W książce zebrano wiedzę obejmującą cały dorobek jednej z najciekawszych epok literackich w polskiej kulturze. Znajdziemy tu biografie twórców, omówienie głównych dzieł międzywojnia, informacje dotyczące prądów oraz grup literackich, a także czasopism poświęconych literaturze i kulturze lat 1918-1939. Przystępna forma słownika umożliwia szybkie odnalezienie potrzebnych dat i faktów. Z tego powodu Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej jawi się jako pozycja bardzo przydatna zarówno uczniom i ich nauczycielom, jak też studentom i wykładowcom uniwersyteckim. Autor słownika, profesor Grzegorz Gazda, jest uznanym historykiem i teoretykiem literatury. W swoim dorobku ma liczne prace dotyczące literatury i prądów artystycznych dwudziestolecia międzywojennego.

Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

W przypadku podręcznych słowników redagowanych i tworzonych przez jednego autora, zwykle powtarzają się pytania o zasadność dokonanych wyborów czy o dokładność opracowania artykułów hasłowych. O ile słowniki tematyczne i dodatkowo zawężone do pewnego wycinka czasu są w miarę pełne, o tyle próby ogarnięcia całości literackich dokonań pewnej epoki bywa mocno ryzykowna. Grzegorz Gazda zdecydował się więc na omówienie zaledwie dwudziestu lat zjawisk rządzących polską literaturą. Efektem starań jest „Dwudziestolecie międzywojenne

andr Linia koment
Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej Body art
Olga Kubińska
Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej Schulzowskie miejsca i znaki
Jerzy Jarzębski
Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej Listy, t. 1
Józef Czapski, Ludwik Hering
Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej Cztery dramaty
Thomas Stearns Eliot
Okładka - Dwudziestolecie międzywojenne. Słownik literatury polskiej Klub Auschwitz i inne kluby
Agnieszka Dauksza