Dwunasty Imam

Joel C. Rosenberg, autor uwieńczonego sukcesem Ostatniego dżihadu (2005), powraca w wielkim stylu z kolejnym bestsellerem pt. "Dwunasty Imam". Książka przeniesie cię w świat samotnych zmagań romantycznego bohatera z przytłaczającym żywiołem wojny, zbrodni i nienawiści.

David Shirazi agent operacyjny CIA, a jednocześnie zakochany młody mężczyzna staje do nierównej walki przeciwko fanatycznej machinie szyickiego islamu. Ma do dyspozycji celne oko i bystry umysł, a także najnowocześniejsze zaplecze logistyczne po drugiej stronie oceanu, gdzie jego misji kibicuje nie byle kto, bo sam prezydent Stanów Zjednoczonych.

Po przeciwnej stronie stoją elity i władze Iranu; od prezydenta Islamskiej Republiki i ajatollahów przez środowiska biznesowe po zwykłych policjantów strzelających do ludzi na ulicach. David musi zmierzyć się z reżimem wspieranym przez wielkie pieniądze teherańskich korporacji. Z pomocą przychodzi mroczna postać nie z tego świata, która zdaje się pociągać w tej grze za wszystkie sznurki, a jej plany sięgają znacznie dalej niż wszechmocne wpływy reżimowych służb specjalnych VEVAK. Kto to jest?

Narracja Rosenberga jest dynamiczna, a kiedy trzeba nie brakuje w niej humoru. Dla amatorów wzruszeń również nie zabraknie tu odrobiny przyjemności.

Informacje dodatkowe o Dwunasty Imam:

Dwunasty Imam - opinie o książce

Avatar użytkownika - WiktoriaInga
WiktoriaInga
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Fantastyczna, wciągająca, emocjonująca. Ma wszystko, czego od dobrej książki się oczekuje. Zasiadając do niej oprócz kubka dobrej kawy lub herbaty należy zaopatrzyć się w sporą ilość wolnego czasu - już od pierwszych stron wiadomo, że niełatwo będzie się od niej oderwać. Obecny w niej 'element metafizyczny' zdecydowanie podbija wartość książki. I zachęca, żeby dowiedzieć się więcej na temat poruszanych przez autora kwestii. Zachęcam do przeczytania!
Bardzo fajnie się zapowiada chciałbym ją mieć
Misja teherańska
Joel C. Rosenberg0
Okładka ksiązki - Misja teherańska

CO BĘDZIE, JEŚLI NA ZIEMIĘ PRZYJDZIE ISLAMSKI MESJASZ? CO, JEŚLI ŚWIAT BĘDZIE ZWLEKAŁ ZBYT DŁUGO? JEŚLI IRAN ZDOBĘDZIE BROŃ NUKLEARNĄ? "Misja teherańska"...

Damasceńska ruletka
Joel C. Rosenberg0
Okładka ksiązki - Damasceńska ruletka

Spojrzenia całego świata kierują się na Bliski Wschód. Amerykański prezydent wywiera presję na izraelskiego premiera, starając się nie dopuścić...