Opis ksiązki
Kup Teraz

Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta

Ocena ( 6 osób )
4.5
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-06-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788327601285
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:Alex9
Recenzja - Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta
Anglią włada młody Henryk VIII. W kraju szerzą się zamieszki na tle religijnym, a na scenie politycznej bezustannie zmieniają się sojusze. Mimo to król całą swoją uwagę skupia na rozwodzie z Katarzyną Aragońską.

Sprawa ta nie cierpi zwłoki, ponieważ Henryk nade wszystko pragnie mieć syna, a w jego życiu pojawiła się właśnie piękna Anna Boleyn - kobieta, w której rękach może leżeć przyszłość dynastii. Kardynał Wolsey, królewski Lord Kanclerz, musi więc odłożyć na bok rację stanu i za wszelką cenę uzyskać zgodę papieża na unieważnienie królewskiego małżeństwa. Polityczne intrygi, które zawładnęły dworem i narastający konflikt z Kościołem mogą zachwiać tronem. Ale głodny władzy i miłosnych uniesień monarcha rządzi tak, jak żyje - z żywiołowością, pasją i zapamiętaniem...
Recenzja
Alex9 Linia koment
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,

Namiętność, polityka, dobro dynastii. Każdy z tych elementów bywał w historii początkiem zmian, które doprowadziły do nadejścia zupełnie nowej epoki. Ich połączenie może spowodować eksplozję, której siła jest nie do przewidzenia. Za ich sprawą w jednej chwili może zostać zmieciony dotychczasowy porządek, wydający sięnie do ruszenia. Potem następuje codzienność. Ale nie należy spodziewać się cudów - to, co zbudowano na gruzach starego porządku, wcale nie jest wolne od dawnych wad - intryg, indywidualnych interesów oraz żądzy władzy

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Król Henryk VIII. Któż o nim nie słyszał? Muszę przyznać, że ta historia od zawsze szczególnie mnie ciekawiła. Król, który miał sześć żon, którym do końca owładnęły namiętności. Serialu na podstawie którego powstała książka nigdy nie widziałam. Telewizję oglądam bardzo rzadko, więc sięgnęłam po tę pozycję.
Król Henryk VIII to młody władca. Na okres jego panowania przypadają zamieszki religijne, wystąpienia Marcina Lutra i ciągle zmieniające się jak w kalejdoskopie sojusze. Mimo tego całą uwagę króla pochłania rozwód z pierwszą żoną Katarzyną Aragońską, ponieważ jej miejsce w sercu zajęła Anna Boleyn. Jednocześnie kardynał Wolsey knuje kolejne intrygi i już tak naprawdę nie wiadomo komu on chce zaszkodzić.
Bardzo mi się spodobało. Niesamowicie mnie ta książka wciągnęła. Lubię historie. Od zawsze mnie ten przedmiot ciekawił. Wolę jednak gdy jest podana w przystępny sposób, tak jak w książce. Trzyma się ona dość wiernie faktów. Jest ciekawie napisana, nie znajdziemy tu zbędnych informacji, które czasami nic nie wnoszą, a zanudzają czytelnika. Spodobał mi się ten klimat, gdzie zdrady, namiętności były na porządku dziennym i wystarczyły aby król kiwnął palcem, a w jego łożu zjawiła się kolejna kobieta.
Muszę przyznać, że jednak polubiłam Henryka. Był to po prostu człowiek owładnięty namiętnościami. Zachowywał się jak w amoku. Katarzyna kochała go całym sercem, niestety nigdy nie dała mu syna nad czym ogromnie ubolewała. Ją też polubiłam w przeciwieństwie do Anny Boleyn. Minusem jest to, że widać, że książka powstała na podstawie scenariusza. Pododawano opisy i pod względem warsztatu literackiego jest bardzo prosta. Mi to jednak zupełnie nie przeszkodziło w jej odbiorze, po prostu mi się podobało.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,WYZWANIE 2014-52 książki,
Wspaniała! Część angielskiej historii napisana lekkim językiem. Tłumaczy nieco postępowanie króla Henryka. Thomas Boleyn podstępem zwraca uwagę króla na swoją córkę Annę. Młoda kobieta początkowo jest niezbyt zainteresowana uwiedzeniem króla, lecz z czasem odwzajemnia jego uczucia.
kalola plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Beletrystyka historyczna,Mam,
Skrypt serialu "Dynastia Tudorów'. Niestety bez znajomości fabuły serialu można pogubić się w opisanych scenach, które na dodatek zostały niezbyt dokładnie przelane na papier. Pozycja mocno mnie rozczarowała, spodziewałam się czegoś znacznie lepszego.
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Ania1994 Linia koment
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
onceuponinbook Linia koment
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Alex9 Linia koment
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów