Działa Nawarony

Tom 1 cyklu Działa Nawarony

Alistair MacLean, urodzony w Szkocji w 1923 roku, po wybuchu II wojny światowej wstąpił do brytyjskiej marynarki wojennej. Przeżycia związane z okresem ponad dwuletniej służby na krążowniku angielskim posłużyły jako bogaty materiał do jego słynnych powieści o tematyce wojennej.

"Działa Navarony" to historia nieustraszonej grupy komandosów, którzy z rozkazu dowództwa wojsk alianckich w brawurowej akcji wysadzają w powietrze hitlerowską fortecę na jednej z wysp greckich.

Oparty na tej powieści film Karola Foremana, bijący na całym świecie rekordy kasowe, przyniósł MacLeanowi międzyanrodową sławę.

Informacje dodatkowe o Działa Nawarony:

Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 1989 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-207-1176-2
Tytuł oryginału: The Guns of Navarone
Tłumaczenie: Adam Kaska

Kup książkę Działa Nawarony

Działa Nawarony - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:1993-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Autor przenosi nas w czasy II wojny światowej i jakkolwiek przedstawia nam sytuację fikcyjną, to czyni to na tyle wyraziście i przekonująco, że jesteśmy w stanie uwierzyć (wbrew wiedzy historycznej), iż Nawarona istniała i rzeczywiście podjęto nieco szaloną akcję zniszczenia dział, które Niemcy zamierzali wykorzystać przeciwko mieszkańcom innej wyspy. A przede wszystkim, że istniała intrygująca, międzynarodowa grupa śmiałków, którzy podjęli się tego zadania.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2021-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

"Działa Nawarony" opowiada historię grupki żołnierzy wysłanych z tajną misją na tytułową wyspę. Książka wciąga od pierwszyh stron do samegi końca. Fabuła jest ciekawa, pełna akcji, przygody i napięcia. Nie ma tutaj czasu na nudę. Pojawiają się tutaj tez ineteresujące postaci, których losy chętnie się śledzi. Powieść ta jest bardzo dobrym początkiem serii, zachęcającym do sięgnięcia po kontynuację. Poza tym jest to jak najbardziej obowiązkowa pozycja dla fanów gatunku i autora.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2014-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Santoryn
Alistair MacLean0
Okładka ksiązki - Santoryn

U wybrzeży greckiej wyspy Santorini wpada do morza natowski samolot z bombami wodorowymi na pokładzie, a jednocześnie w okolicy dochodzi do eksplozji na...

Złote rendez-vous
Alistair MacLean0
Okładka ksiązki - Złote rendez-vous

Luksusowy statek s/s Campari miał uprzyjemniać dalekomorskie podróże milionerom: ekskluzywne kabiny, wyśmienita kuchnia, dyskretna załoga Ale tym...