Dziecko znikąd

Tom 4.5 cyklu Tom Douglas

Ktoś szuka Tashy Joseph. Ale czy ona chce, by ją znaleziono?

Osiem miesięcy temu Tasha Joseph uciekła i jej macocha, Emma, szuka jej od tej pory. Desperacko pragnie dać dziewczynie dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa, na które ta zasługuje.
Tashę stara się znaleźć również policja. Dziewczyna mogłaby posłużyć jako kluczowy świadek w procesie, dlatego główny inspektor Tom Douglas nie ustaje w poszukiwaniach. Mimo to Tasha pozostaje w ukryciu i nikt nie wie, co się z nią stało.
Tom i Emma wiedzą, że nigdy wcześniej nie byli tak blisko jej odnalezienia, ale i Tasha nigdy dotąd nie znajdowała się w tak śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy dotrą do niej jako pierwsi?

Tasha może uciekać, ale jak długo uda jej się pozostać w ukryciu?

Informacje dodatkowe o Dziecko znikąd:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-10-05
ISBN: 978-83-8075-179-8
Tytuł oryginału: Nowhere Child
Tłumaczenie: Anna Rogulska

Kup książkę Dziecko znikąd

Dziecko znikąd - opinie o książce

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2016-12-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam,
Ktokolwiek widział,ktokolwiek wie Musicie wiedzieć,że po przeczytaniu ,,Obcego dziecka"Rachel Abbott byłam zachwycona tym tytułem czemu dałam wyraz w swojej recenzji do zapoznania się z którą serdecznie zapraszam. Jej zakończenie było tak tragiczne,że nie mogłam uwierzyć w to iż naprawdę nic więcej już się nie wydarzy. Nic,co mogłoby dać czytelnikowi nadzieję na szczęśliwy koniec. Dlatego kiedy tylko zostało wydane ,, Dziecko znikąd" będące kontynuacją owej historii wiedziałam,że muszę się dowiedzieć jak dalej potoczyły się losy Tashy Joseph. Od opisanych w ,,Obcym dziecku" tragicznych zdarzeń minęło już osiem miesięcy. Dziewczyna dosłownie zapada się pod ziemię. Szukają jej dosłownie wszyscy. Macocha,która chce otoczyć nastolatkę opieką jak również policja. Władze potrzebują Tashy, by dzięki jej zeznaniom zakończyć proces w sprawie prowadzonej przez Toma Daglasa. Niestety nie tylko im zależy na odnalezieniu dziewczyny. Ten ktoś nie jest przyjacielem... Czy poszukiwania zakończą się sukcesem,a co ważniejsze jeśli tak to czyj to będzie sukces, przyjaciół czy wrogów? Pani Abbot serwuje czytelnikom tak wiele silnych emocji,że podczas czytania dosłownie nie sposób odłożyć książkę choćby na moment. Jest to niezwykle przejmująca lektura o zagubionym, wystraszonym niemalże dziecku,które każdego dnia musi walczyć o przetrwanie i życie. W świetle tego,co zdarzyło się kilka miesięcy temu nie potrafi nikomu zaufać. Jedyne niezwykła przyjaźń,którą udało jej się nawiązać dodaje siły i odwagi,by się nie poddać. Jeśli do tej pory nie przeczytaliście tej nowelki to ze swej strony serdecznie zachęcam. Co prawda jak pisze sama autorka czytelnicy,którzy jeszcze nie czytali ,, Obcego dziecka" bez problemu mogą sięgnąć po nowelkę,ale moim zdaniem nie czytając ,,Obcego dziecka" pozbawicie się szansy,by dowiedzieć się jak to wszystko się zaczęło i poniekąd uczestniczyć w naprawdę wstrząsających wydarzeniach. Nowelka ostatecznie utwierdziła mnie w przekonaniu,że Rachel Abbott jest moją autorką roku 2016:) Moja ocena to: 10/10 Pozdrawiam, Agnieszka Kaniuk
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-10-11, Ocena: 4, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Uzupełnienie "Obcego dziecka". Krótko, zwięźle i na temat, czyli dalsze losy Emmy i Tashy. Nie wiem, czy to uzupełnienie było potrzebne, chyba wolałam takie niedopowiedziane.
Avatar użytkownika - Atol
Atol
Przeczytane:2020-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Może to naiwne ale takiego ciągu dalszego oczekiwałam od pierwszej części.

Od wydarzeń opisanych w Obcym dziecku minęło 8 miesięcy. Emma nie ustaje w poszukiwaniu swojej pasierbicy, Natashy. Również mały Ollie czeka na powrót siostry. Na trop dziewczyny usiłuje wpaść również policja oraz… Finn McGuiness. Tasha w końcu zjawia się w domu Emmy. Nie zdaje sobie jednak sprawy, na jakie niebezpieczeństwo naraża siebie i swoją rodzinę.

Dziecko znikąd jest lekką i przyjemną lekturą, która daje satysfakcjonujące (przynajmniej dla mnie) zakończenie historii Tashy, ale również i Emmy. Poprzednia część zostawiła we mnie pewien niedosyt, który został tu zaspokojony. Nowelka zajęła mi w sumie jeden dzień. Cieszę się, że autorka zdecydowała się dokończyć podjęty w poprzedniej książce wątek.

Avatar użytkownika - joaneska25
joaneska25
Przeczytane:2017-12-27, Przeczytałam,

Kontynuacja losów taschy dziewczynki , która przeżylakoszmarne sześć lat.Czy zazna ona w końcu szczęścia i miłości bliskich.Porywająca lektura wciąga i porwa do samego końca

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
AlaniemaKota
Przeczytane:2017-12-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2017,
Tylko niewinni
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Tylko niewinni

Kobiety rzadko zabijają z zimną krwią. Kiedy znany filantrop zostaje znaleziony martwy, nikt nie ma wątpliwości, że mordercą jest kobieta. Precyzja, z...

Idealne kłamstwo
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Idealne kłamstwo

Wczoraj Scott był martwy. Dzisiaj wrócił. Ale Anna nie wierzy w duchy. Scott był chłopakiem Anny. Kochała go, ale on zrujnował jej życie. Kiedy umarł...