Dziękuję Ci, Miriam

Dziękuję Ci, Miriam to głębokie, osobiste i szczere świadectwo matki, która po śmierci córki próbuje znaleźć w sobie siły, aby żyć dalej."Z Tobą? Czy raczej -?Bez Ciebie??Psychologiczne przepracowanie procesu żałoby staje się możliwe, jeśli sami sobie pozwolimy przeżywać własne emocje, znajdując przy tym równowagę pomiędzy nimi a rozsądkiem: jeśli wybierzemy tę trudną drogę, początkowo rozbijając psychologiczną układankę, jaką jesteśmy, aby ją potem, kawałek po kawałku, troskliwie odbudować; jeśli nie zaprzeczamy istnieniu bólu, a pozwalamy go sobie przeżywać. Kto się nie zgodzi na cierpienie, będzie zgorzkniały, zagniewany, pełen nienawiści. Kto je zaakceptuje, tego o­no wzmocni wewnętrznie.Co będzie po odejściu ukochanej osoby? Dziękuję Ci, Miriam nie proponuje precyzyjnych i definitywnych rozwiązań, bo każdy ból i strata różnią się zupełnie od innych. Żałoba jest procesem, przez który każdy człowiek musi przejść sam, w sobie tylko właściwy, indywidualny sposób. Książka ta natomiast pragnie pomóc osobom dotkniętym cierpieniem w ostatecznym odnalezieniu drogi powrotnej do samego siebie.

Informacje dodatkowe o Dziękuję Ci, Miriam:

Wydawnictwo: Polwen
Data wydania: b.d

Kup książkę Dziękuję Ci, Miriam

Dziękuję Ci, Miriam - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-01-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, Mam, zakupione,
Książka napisana prozą. Autorką jest matka której rak zabrał niespełna osiemnastoletnią córkę. Jest to druga książka tej autorki opowiadająca o żałobie matki po stracie ukochanego dziecka.
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2011-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kontynuacja "Listów Miriam". Matka po stracie swojej córki Miriam musi dalej żyć- czuje się w tym osamotniona, gdyż dla niej porzuciła wszystko i razem z nią zamknęła się w jej świecie, który teraz zniknął. Jednak po długim czasie i bardzo trudnej walce udaje się jej uporać z własnym bólem, pogodzić z odejściem najmłodszego dziecka i wrócić do życia, do pozostałej dwójki dzieci i męża. Książka ukazuje proces żałoby i codziennej, mozolnej walki człowieka po stracie bliskiej osoby; język jest prosty, skromny dzięki temu całość jest prawdziwie urzekająca. Polecam!!!
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Kontynuacja książki "Listy do Miriam". Niezwykle ujmująca i chwytająca za serce. Niezwykła walka Matki z bólem i cierpieniem po stracie ukochanego dziecka. Próba pogodzenia się z rzeczywistością i próba zaistnienia na nowo. Jak sobie z tym radzi? Każdy człowiek ma swoje własnie pomysły na radzenie z bólem, w tej książce możemy się dowiedzieć jaki miała Mama Miriam...
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Kontynuacja książki "Listy do Miriam". Bardzo wzruszająca. Pisana prozą. Taka historia przeżywania żałoby. To krótka książeczka, która może pomóc w trudnych chwilach i pokazać, że kiedyś przyjdzie uśmiech - mimo wszystko.
Avatar użytkownika - Sheelka
Sheelka