Opis ksiązki
Kup Teraz

Dziękuję Ci, Miriam

Ocena ( 5 osób )
4.8
Wydawnictwo: Polwen
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788389862990
Liczba stron: 88
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Dziękuję Ci, Miriam to głębokie, osobiste i szczere świadectwo matki, która po śmierci córki próbuje znaleźć w sobie siły, aby żyć dalej."Z Tobą? Czy raczej -?Bez Ciebie??Psychologiczne przepracowanie procesu żałoby staje się możliwe, jeśli sami sobie pozwolimy przeżywać własne emocje, znajdując przy tym równowagę pomiędzy nimi a rozsądkiem: jeśli wybierzemy tę trudną drogę, początkowo rozbijając psychologiczną układankę, jaką jesteśmy, aby ją potem, kawałek po kawałku, troskliwie odbudować; jeśli nie zaprzeczamy istnieniu bólu, a pozwalamy go sobie przeżywać. Kto się nie zgodzi na cierpienie, będzie zgorzkniały, zagniewany, pełen nienawiści. Kto je zaakceptuje, tego o­no wzmocni wewnętrznie.Co będzie po odejściu ukochanej osoby? Dziękuję Ci, Miriam nie proponuje precyzyjnych i definitywnych rozwiązań, bo każdy ból i strata różnią się zupełnie od innych. Żałoba jest procesem, przez który każdy człowiek musi przejść sam, w sobie tylko właściwy, indywidualny sposób. Książka ta natomiast pragnie pomóc osobom dotkniętym cierpieniem w ostatecznym odnalezieniu drogi powrotnej do samego siebie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-02, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,Mam,zakupione,
Książka napisana prozą. Autorką jest matka której rak zabrał niespełna osiemnastoletnią córkę. Jest to druga książka tej autorki opowiadająca o żałobie matki po stracie ukochanego dziecka.
godmyt plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kontynuacja "Listów Miriam". Matka po stracie swojej córki Miriam musi dalej żyć- czuje się w tym osamotniona, gdyż dla niej porzuciła wszystko i razem z nią zamknęła się w jej świecie, który teraz zniknął. Jednak po długim czasie i bardzo trudnej walce udaje się jej uporać z własnym bólem, pogodzić z odejściem najmłodszego dziecka i wrócić do życia, do pozostałej dwójki dzieci i męża.
Książka ukazuje proces żałoby i codziennej, mozolnej walki człowieka po stracie bliskiej osoby; język jest prosty, skromny dzięki temu całość jest prawdziwie urzekająca.
Polecam!!!
Arvena plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Kontynuacja książki "Listy do Miriam". Niezwykle ujmująca i chwytająca za serce. Niezwykła walka Matki z bólem i cierpieniem po stracie ukochanego dziecka. Próba pogodzenia się z rzeczywistością i próba zaistnienia na nowo. Jak sobie z tym radzi? Każdy człowiek ma swoje własnie pomysły na radzenie z bólem, w tej książce możemy się dowiedzieć jaki miała Mama Miriam...
aleksa6 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
Kontynuacja książki "Listy do Miriam". Bardzo wzruszająca. Pisana prozą. Taka historia przeżywania żałoby. To krótka książeczka, która może pomóc w trudnych chwilach i pokazać, że kiedyś przyjdzie uśmiech - mimo wszystko.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sheelka Linia koment
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów