Dzielnica występku

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 978-83-240-4344-6
Dodał/a książkę:czytam
Quique ma wszystko: kochającą żonę, dobrze prosperujący biznes, zaufane grono przyjaciół. Prowadzi życie idealne do chwili, kiedy w jego gabinecie pojawia się człowiek w żółtych butach i z drwiącym wyrazem twarzy wręcza mu grubą kopertę pełną zdjęć.

Quique szybko przekona się, że to nie wybuchające wokół bomby powinny budzić jego lęk, lecz że największe zagrożenie może czaić się za drzwiami jego sypialni.

W mroczny trójkąt media – seks – polityka uwikłany może zostać każdy i niewiele trzeba, by zniszczyć komuś życie. Mario Vargas Llosa, mistrz literackiej prowokacji, uwodzi czytelnika od pierwszej strony, odkrywa przed nim świat niebezpiecznych związków, morderstw, skandali i ujadających bulwarówek. W Dzielnicy występku mieszają się elity i pospólstwo, a wszystko to skąpane w wybujałym erotyzmie, który uchodzi tylko Llosie.
lady_foe plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Dzielnica występku jest powieścią, która ma wszystkie cechy stylu Llosy: uwikłanych w politykę i skandale obyczajowe bohaterów, dosadny erotyzm, opisy bogactwa i skrajnej nędzy. Wreszcie smaczki w postaci wątków autobiograficznych. Nie da się ukryć, że jest to mieszanka wybuchowa, która nie każdemu czytelnikowi przypadnie do gustu. Llosa niestety trochę razi schematycznością, ale to wciąż mistrz.
Eli1605 Linia koment