Dziennik geniusza

Dziennik genialnego artysty.

Książka ta ukazuje Dalego nie tylko jako genialnego malarza, ale również jako pisarza, męża, przedsiębiorcę i biznesmena zarabiającego nie lada pieniądze.

Dali po raz kolejny ujawnia swój talent literacki i niezwykłą osobowość, w błyskotliwy sposób łącząc motywy autobiograficzne z mistyfikacją. Ten osobliwy dziennik pełen jest perwersyjnego humoru, prowokacyjnych tez i ekshibicjonizmu, a tematy wzniosłe przeplatają się w nim z przyziemnymi. Obdarzony zadziwiającą wyobraźnią i inteligencją "wybawiciel sztuki współczesnej” komentuje własne obrazy i dzieła innych artystów, przybliżając swoje poglądy na sztukę. Plastyczność opisów zachwyci wszystkich wielbicieli jego malarstwa.

Informacje dodatkowe o Dziennik geniusza:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2009-06-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-245-7721-7

Kup książkę Dziennik geniusza

Dziennik geniusza - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Salvador Dali to jeden z najbardziej skandalizujących twórców XX wieku. O ile jego działalność malarska budzi podziw i szacunek, o tyle pisarzem był marnym. No, chyba że kogoś interesują wynurzenia artysty na temat strupków, pierdnięć i konsystencji stolca. To nie żart, bo o tym w wielkim skrócie jest "Dziennik geniusza". Sam Salvador uważał siebie za jednostkę wybitną, za tytułowego geniusza, o czym co jakiś czas skwapliwie przypomina czytelnikowi. W książce wyłożył surrealistyczną ,,paranoiczno-krytyczną" metodę opartą na delirycznych skojarzeniach i interpretacji. "Dziennik geniusza" to lektura trudna w odbiorze. Nie polecam jej w ramach relaksu, a tym bardziej do czytania podczas konsumpcji.
Avatar użytkownika - megg
megg
Przeczytane:2022-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Myśli i anegdoty
Salvador Dali0
Okładka ksiązki - Myśli i anegdoty

Zbiór myśli i anegdot najsłynniejszego artysty XX wieku. Przez kilkadziesiąt lat budził irytację albo uwielbienie, nikt wszakże nie pozostawał obojętny...