OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2014-09-12
Dodał/a książkę:EmnildaAmelberga
Recenzja - Dzienny patrol
Książka jest kontynuacją Nocnego patrolu. Na odwieczną walkę Dobra i Zła, Ciemności i Światła, patrzymy tym razem oczami pracowników Dziennego Patrolu. W czasie trudnej, wyczerpującej akcji wiedźma Alicja traci moc. Szef Dziennego Patrolu, były kochanek Alicji, wysyła ją na rekonwalescencję do kurortu, gdzie ma odzyskać utracone siły. W kurorcie wypoczywa przystojny chłopak Igor. Alicja zaczyna się nim interesować i wkrótce wakacyjna przygoda przeradza się w miłość, uczucie dotąd jej nieznane. Igor nie wie, kim jest Alicja, ona zaś nie zdaje sobie sprawy, że Igor nie jest zwykłym śmiertelnikiem... Dramat, jaki rozegra się tego lata, to zaledwie jeden z elementów skomplikowanej układanki, pierwszy etap wielkiej rozgrywki o bardzo wysoką stawkę
Recenzja
gocha Linia koment
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014,Mam,

W drugiej części cyklu Łukjanienko oddaje głos Nocnemu Patrolowi. Tym razem oczami sił Ciemności obserwujemy walkę dobra i zła. Narratorką początkowo jest Alicja, wiedźma znana czytelnikom z pierwszej tomu, kiedy to przyszło jej ścierać się z Antonem i na wskutek tej walki straciła swoją moc. Odesłana na rekonwalescencję na prowincję, poznaje tam pewnego młodzieńca i zakochuje się w nim, co okazuje się początkiem tragicznej serii wydarzeń.

Narracja z punktu widzenia kobiety nieco kuleje i czytelnik czuje ulgę, kiedy głos zostaje oddany męskiemu bohaterowi

veronica333 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
To już druga cześć cyklu Sergieja Łukjanienko. Musze powiedzieć, iż nie jestem zawiedziona. Druga część wciąga równie dobrze jak pierwsza. Widzę, że żadna z historii w tych książkach nigdy nie kończy się dobrze, nawet te lepsze zakończenia maja w sobie ziarnko goryczy. Każda historia wydaje mi się za krótka, niedokończona, zawsze mam nadzieje, że los bohaterów się odwróci, lecz jest on surowy i nieubłagany. Na pewno niedługo sięgnę po następny z tomów.
nureczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Druga część kultowego już (przynajmniej u naszych wschodnich sąsiadów) cyklu Siergieja Łukjanienki. Tym razem napisana wspólnie z Władimirem Wasiliewem. To czuć. Nie jest ani lepiej, ani gorzej - po prostu nieco inaczej. To ,,inaczej" można wyczuć na wszystkich płaszczyznach od języka po fabułę. Język. Język Łukjanienki jest wyjątkowo płynny, potoczny (nie mylić z potoczystym) i , w sumie, leksykalnie dość ubogi (są na to dowody w postaci poważnych analiz), autor stosuje krótkie zdania i bardzo dużo dialogów, podczas gdy Wasiliewowi bliżej do języka literackiego - bogatszego, bardziej wyrafinowanego, ale i spowalniającego czytanie.
Fabuła. W drugim tomie wyraźna jest zmiana rozłożenia akcentów. W żadnej innej książce Łukjanienki wątek miłosny nie jest tak mocno wyeksponowany. Owszem, ludzie zakochują się, ba!, miłość jest często ich najważniejszą motywację, ale... o tym się nie mówi. To się wie. Wasiliew przemieścił miłość z tła na pierwszy plan.
Nie zmienia to faktu, że ,,Dzienny patrol" jest powieścią znakomitą. Lekturą obowiązkową każdego miłośnika fantastyki.
I jeszcze drobna uwaga dla tych, którzy zamierzają obejrzeć film, który powstał na podstawie powieści. O ile ,,Nocny patrol" zekranizowano wyśmienicie, o tyle ,,Dzienny patrol" nie dorasta mu do pięt. Do filmu przyłożyli rękę Amerykanie, sypnęli pieniędzmi i w efekcie powstało kolejne, bardzo przeciętne filmidło, pełne pościgów i efektów specjalnych, pozbawione jednak kompletnie atmosfery części pierwszej. Do tego fabuła filmu ma się nijak do powieści, a zakończenie jest po prostu odczapowe!
AnnaJo plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Uwielbiam tę serię i polecam każdemu serdecznie !
Łukjanieńko to genialny autor ;)
Geronimo26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Rewelacja!
wsercuksiazki Linia koment
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,Mam,
Twiggy Linia koment
iwonap12 Linia koment
Przeczytane:2015-06-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,12 książek - 2015,Mam,
Heyter Linia koment
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
speedi Linia koment
lemur Linia koment
Przeczytane:2014-07-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Audiobook,
karolina_c Linia koment
Okładka - Dzienny patrol Biały piasek tom 1
Rik Hoskin, Brandon Sanderson, Julius Gopez, Ross Campbell
Okładka - Dzienny patrol Mitologia nordycka
Neil Gaiman
Okładka - Dzienny patrol Opowieści z akademii nocnych łowców
Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan
Okładka - Dzienny patrol Dary Anioła. (Tom 2). Miasto popiołów
Cassandra Clare
Cień jabłoni