Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada

Przeżywasz życiowy kryzys? Utraciłeś kogoś bliskiego? Dopadła cię poważna choroba? Jesteś bankrutem? Nie wiesz co robić? Nikt nie wie – bo skąd mielibyśmy wiedzieć, co robić jeżeli jeszcze nigdy w życiu nie było nam tak źle, nigdy nie odczuwaliśmy takiego cierpienia. Autorka opisuje przypadki konkretnych osób, które poradziły sobie w sytuacjach skrajnych. Sporządziła listę rzeczy, które trzeba zrobić, gdy życie się rozpada, w odpowiedzi na gorącą prośbę swojego przyjaciela. Tak powstała ta książka, która pomogła już wielu osobom. Być może pomoże także Tobie? Nie gwarantujemy, że po lekturze od razu i radykalnie zmieni się Twoje życie ale chociaż dowiesz się jakie konkretne działania stoją przed tobą. Książkę polecają: „Przyjaciółka”, poradnikzdrowie.pl

Informacje dodatkowe o Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2015-04-27
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada

Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kiedy spadają na nas kłopoty i czujemy, że w jakiś niewytłumaczalny sposób nawarstwiają się, a dotychczasowe życie wymyka się spod kontroli czujemy się przytłoczeni i wstrząśnięci. Bez większych problemów radzimy sobie ze zwykłymi zmartwieniami, ale głęboki kryzys wyniszcza nas emocjonalnie i duchowo, zmusza do zaangażowania całej energii, aby go przezwyciężyć Daphne Kingma to amerykańska psychoterapeutka, która od ponad dwóch dziesięcioleci pomaga osobom indywidualnym i parom poprawić relacje w związkach i wnieść więcej miłości do ich życia. Wydała 13 książek, które stały się bestsellerami. Często gości w programie Oprah Winfrey, Charlie Rose czy CNN. W książce pt.,,Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada" zaprezentowała autorski program mający nauczyć ludzi jak pokonać życiowe zakręty i nieszczęścia oraz jak wykorzystać je do duchowej przemiany. Do napisania tej książki zainspirował ją przyjaciel, który przyjechał w odwiedziny i potrzebował zarówno pocieszenia, bo spiętrzyły mu się problemy, jak też chwilowego oderwania się od nich. Kiedy wracali z wycieczki w góry poprosił ją o przygotowanie listy dziesięciu rzeczy, które powinien zrobić, aby przejść przez ten kryzys. Daphne Kingma wskazuje, że tradycyjne metody rozwiązywania problemów polegające na dążeniu do odzyskania pełnej kontroli nad swoim życiem często zawodzą we współczesnym świecie. Należy poznawać nowe sposoby radzenia sobie z problemami i muszą one wyjść z głębi duszy każdego człowieka, gdyż dla poszczególnych osób będą one inne. Pierwszym krokiem w przemianie i dążeniu wyjścia na prostą jest PŁACZ, który ma moc uzdrawiającą. Łzy przynoszą ulgę i zmniejszają odczuwanie żalu, są oczyszczające i otwierają nas na zmiany. Nie powinno się ich powstrzymywać, gdyż w ten sposób tłumi się smutek i blokuje odczuwanie pozytywnych emocji. Jednym z powodów uzdrawiającej mocy łez spływających po naszej twarzy jest podobno to, że przenosimy się w takim momencie do naszej pamięci komórkowej do czasu, kiedy nasza twarz zanurzona była w wodach płodowych i odczuwaliśmy w łonie matki spokój oraz mieliśmy poczucie bezpieczeństwa. Nie zdradzę kolejnych etapów radzenia sobie z zawirowaniami życiowymi, ale zapraszam do lektury tego poradnika. Poradnik można czytać rozdział po rozdziale dochodząc do finału, gdzie odnajduje się wewnętrzny spokój, ale można także wybierać rozdział, który w danej chwili jest nam najbardziej potrzebny. Terapeutka przytacza bardzo dużo konkretnych osób i pokazuje jak poradziły sobie w kryzysowym okresie swojego życia. ,Dziesięć rzeczy które powinniście zrobić gdy życie wam się rozpada" to książka dla osób, którym wydaje się, że już nie dadzą rady dłużej zmagać się z problemami, chcą się poddać i nie czuć już bólu, żalu, smutku czy poczucia straty. W życiu każdego człowieka są takie okresy i nie sposób ich uniknąć niezależnie od tego jaka jest ich przyczyna. Autorka poradnika daje konkretne wskazówki i dzięki nim ma nadzieję, iż ,,pomoże uleczyć twe serce, przebudzi duszę i powiedzie cię w stronę wyzwolenia, które przynosi zrozumienie głębszego sensu życia." http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/