Opis ksiązki
Kup Teraz

Dziewczynka, która przestała mówić

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2015-09-22
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-241-5545-3
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:Psotka88
Nowy bestseller autorki wzruszającej biografii Chłopiec, którego nikt nie kochał Historia prawdziwa dziecka, które z przerażenia zaniemówiło, by wołać o pomoc… W szkole publicznej Casey Watson zajmuje się dziećmi, które nie potrafią przystosować się do nauki i szkolnych zasad. W jej grupie pojawia się nowa uczennica, przeniesiona z innej szkoły. Trzynastoletnia Imogena nie odzywa się podczas lekcji, a na przerwach swobodnie rozmawia z innymi dziećmi… Casey zwraca uwagę na zastanawiające szczegóły. Nieruchomą, zawsze poważną twarz dziewczynki i niespodziewane, gwałtowne reakcje. Zaczyna szukać przyczyny. Rodzice Imogeny się rozeszli, matka zniknęła, a ojciec ponownie się ożenił. Potem opiekę nad dzieckiem musieli przejąć dziadkowie. W miarę jak Casey poznaje kolejne szczegóły życia dziewczynki, jest coraz bardziej przerażona. W końcu będzie musiała uciec się do pomocy policji…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2016,52 książki 2016,Mam,
Kolejna, bardzo poruszająca książka Casey Watson. Autorka pracuje w szkole publicznej mając pod opieką dzieci z trudnościami w nauce i w zachowaniu. Po jakimś czasie do grupy dołącza 13-letnia Imogena, która początkowo sprawia wrażenie skrytej i bardzo nieśmiałej dziewczynki, do tego ma problem z mówieniem. Okazuje się, że to mutyzm wybiórczy spowodowany jakimś silnym, traumatycznym wydarzeniem. Wkrótce na jaw wyjdą nowe fakty. Czego się dowie Casey i jak zakończy się historia nastolatki? O tym już trzeba przeczytać w książce.
Zawsze kiedy czytam książki Casey Watson wiem, że nie będzie to łatwa i przyjemna lektura, tylko ponura opisująca ciężkie przeżycia dzieci pod opieką autorki. Z tą książką nie było inaczej, zżyłam się z podopiecznymi autorki, z zainteresowaniem śledziłam szczegóły tej historii. Ta pozycja uświadamia, że nic nie jest takie jak się mogło wydawać na początku. Nowa żona ojca Imogeny jest uważana przez jej dziadków za osobę sympatyczną i oddaną dziecku, jednak jak jest naprawdę? Pozory często mylą. Ulgę przyniosło mi zakończenie, którego się nie spodziewałam a które napawa optymizmem. Książka zapadająca w pamięć i jak najbardziej warta przeczytania.
bemeraude Linia koment
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016 ,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dziewczynka, która przestała mówić Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Dziewczynka, która przestała mówić Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Dziewczynka, która przestała mówić Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Dziewczynka, która przestała mówić Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Dziewczynka, która przestała mówić Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów