Dziewiąty grób - Audiobook

Zabiłbyś dla kogoś, kogo kochasz?

Szwedzki minister sprawiedliwości wychodzi z domu poselskiego po zażartej debacie. Wybiera boczne wyjście z budynku, żeby umknąć dziennikarzom, ale nigdy nie dociera do czekającego na niego samochodu. Zapadł się pod ziemię w samym centrum siedziby władz.

W tym samym czasie w Danii, w swoim domu w Kopenhadze zostaje brutalnie zamordowana żona pewnego celebryty. Dunja Hougaard rozpoczyna śledztwo, które wkrótce zawiedzie ją do Szwecji.

Jest tydzień przed Bożym Narodzeniem. Zima łapie Sztokholm i Kopenhagę w silnym uścisku, kiedy Fabian Risk dostaje polecenie, by w tajemnicy zbadał sprawę zniknięcia ministra. Oficjalnie śledztwo prowadzą służby specjalne, ale zarówno one, jak i Fabian oraz jego ciężarna koleżanka Malin Rehnberg szybko trafiają na ślepy zaułek. Wkrótce staje się jasne, że nic nie jest tym, czym się z początku wydawało, a pewne potężne siły robią wszystko, by skandaliczna prawda nie wyszła na jaw.

Dziewiąty grób to wielowątkowy thriller, który odpowiada na pytanie, co kazało Fabianowi Riskowi opuścić Sztokholm i przeprowadzić się do rodzinnego Helsingborga. Ścieżki Fabiana i Dunji niejednokrotnie się przecinają w pogrążonej w ciemnej zimie Skandynawii. Oboje odkrywają spisek, który okazuje się o wiele gorszy, niż każde z nich odważyłoby się pomyśleć.

Stefan Ahnhem od ponad dwudziestu lat pracuje jako scenarzysta telewizyjny i filmowy. Jest autorem scenariuszy do najpopularniejszych szwedzkich seriali kryminalnych, m.in. tych o Kurcie Wallanderze. Zadebiutował Ofiarą bez twarzy, która spotkała się z fantastycznym przyjęciem, a jej prawa sprzedano do dwunastu krajów. W przygotowaniu trzecia część zmagań Fabiana Riska z przestępczością. Sprzedano także prawa filmowe.

Informacje dodatkowe o Dziewiąty grób - Audiobook:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2017-04-11
Czas trwania:1199 min. min.
Czyta: Katarzyna Bonda
Tytuł oryginału: Den nionde graven

Kup książkę Dziewiąty grób - Audiobook

Dziewiąty grób - Audiobook - opinie o książce

Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :) http://magicznyswiatksiazki.pl/dziewiaty-grob-stefan-ahnhem/
Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zaginął szwedzki minister sprawiedliwości. W sprawę angażuje się Fabian Risk. Przed nim trudna i skomplikowana sprawa. Do tego dokładają się problemy rodzinne.

W Danii policjantka Dunka Hougaard prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej kobiety. Czy coś łączy te dwie sprawy? Zwroty akcji, bohaterowie, którzy nie zostawiają czytelnika obojętnym. Polecam.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo, bardzo rozbudowana książka. Tak naprawdę opowiada o dwóch śledztwach i dwóch bohaterach - policjantach. Jedno śledztwo toczy się w Kopenhadze, a drugie w Sztokholmie. Łączy je osoba mordercy, a właściwie morderczyni. Książka jest dość makabryczna i krwawa, ale wymagająca od czytelnika sporego skupienia. Mam jednak wrażenie, że w pewnym momencie zmęczyła autora i część kopenhaska jest niedokończona.

Avatar użytkownika - AnnaBook
Okładka ksiązki - Dziewiąty grób

Ostatni gwóźdź
Stefan Ahnhem0
Okładka ksiązki - Ostatni gwóźdź

Numer 1 na szwedzkich i norweskich listach bestsellerów Mroczny i zaskakujący thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy...