Dziedzictwo

Tom 3 cyklu Dziewiąty Mag

Naczelni Czarnoksiężnicy nie zgadzają się, aby Amanda została zaprzysiężona i stała się jedną z nich. Cofają zaklęcie, dzięki któremu dorosła, i odsyłają ją do Oazy Szkolnej. Jednak dziewczyna buntuje się i ucieka. Tymczasem wąwóz za Kamieniołomami Demonów zaczyna się otwierać. Uwięzieni w nim Rozpaczający tylko czekają na to, by móc się z niego wydostać. Jeśli im się uda, świat Dziewięciu Miast czeka zagłada... Czy pozbawiona pamięci Ariel zdoła pomóc córce i uratować czarodziejską cywilizację?

Jaką tajemnicę kryje Morren City? Kim są Sheridan, Yermin i dlaczego poszukują istoty, którą określają mianem ,,cyborium"?

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2013 (data przybliżona)
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Dziedzictwo

Dziedzictwo - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2016-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Amanda - córka Ariel - przeniosła umierających rodziców do zwykłego świata, gdzie zostali uratowani. Ona sama ma zostać zaprzysiężona, lecz magowie naczelni niszczą zaklęcia dorosłości, które na siebie rzuciła. Na jej szczęście jej magia pozostaje nietknięta. Do tego kamienni strażnicy rozsypali się, a przez wąwóz na kopalnią można się dostać do zwykłego świata, gdzie są mroczne elfy zwane trowami. Chcą one zdobyć ogromną władzę, a Amanda musi temu zapobiec.
Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2015-11-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ok, tak byłam pewna, iż "Samotnica" będzie najgorszą książką, którą przeczytałam, a tu niespodzianka, bo dla mnie "Dziewiąty Mag. Dziedzictwo" też zasługuje tylko na trójkę. Możliwe, że powinnam zacząć od pierwszego tomu. Ale prawda jest taka, że tą książkę dostałam i pomyślałam, że przeczytam tą, zobaczę jaka jest i może zachęci mnie do przeczytania wcześniejszych tomów. Ale nie zachęciła. Ogóle to wiele rzeczy mnie denerowowało. Niektóre mi się podobały. Po prostu książka średnia. Szybko ją się czyta - to akurat fakt. Ale nie podobało mi się nawiązania do Pottera. Wydawało mi się, że autorka tak chce zachęci fanów Pottera do poznania jej książek. Główną bohaterkę polubilam. Serio, lubię Amandę. Jej matkę... no cóż... nie jest zła :D Ogólnie bez poznania wcześniejszych tomów książkę i tak da się czytać. Wszystko jest zrozumiałe, a na początku autorka wyjaśnia rzeczy nawet oczywiste. Później znowu autorka zapomina o czymś, co wymagałoby wyjaśnienia. Przez co raz mamy opis wydarzeń oczywistych, by za chwilę zastanawiać się na temat wydarzeń mniej oczywistych.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, E-booki, Fantastyka, Mam,
Cała seria nie przypadła mi do gustu, a już w szczególności ostatnia część. Czytałam ją też najdłużej, bo ponad 2 miesiące. Tak do końca nawet nie wiem o co w całej serii chodziło. Myślałam, że ostatni tom zbierze do kupy wydarzenia z dwóch poprzednich. Brakuje mi też jakiegoś konkretniejszego zakończenia. A co dalej z losem bohaterów? W którym ze światów będą żyć. Może autorka zostawiła furtkę do napisania następnej części. Ale po tym tomie nie jestem pewna czy chciałabym ciąg dalszy.
Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-09-19, Ocena: 2, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,

Dawno aż tak nie zawiodłam się na ostatniej części trylogi. Książka bardzo słaba, pisana chyba "na siłę". Porusza niepotrzebnie bardzo wiele wątków, ale z wielu kompletnie nic nie wynika. Mocno się zawiodłam. O ile pierwsze 2 części przeczytałąm niemalże hurtem, tak przy tej długo walczyłam by doczytać do końca.

Avatar użytkownika - rose1992
Kristopher
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiązki - 2014, Mam, Ulubione,
Dziewiąty Mag
Alice Rosalie Reystone0
Okładka ksiązki - Dziewiąty Mag

Ataki trolli, chimer i cyklopów są coraz bardziej zuchwałe. Magiczne kopuły chroniące dziewięć miast tracą moc, smoki zaczynają chorować. Za radą wszechwiedzącej...

Wietrzne katedry. Tom 1
Alice Rosalie Reystone0
Okładka ksiązki - Wietrzne katedry. Tom 1

Kiedy natura obróciła się przeciwko człowiekowi, a całej cywilizacji groził upadek, nieoczekiwanie pojawiły się elfy. Zaoferowały ludziom przyjaźń...