Dziewice do boju

Ostatnio zyskał sobie ogromną popularność na świecie, a więc i u nas, pogląd, że należy za wszelką cenę dążyć do zrealizowania SIEBIE, cokolwiek to miałoby oznaczać. Zbytnie zaufanie modzie w tym zakresie może nas jednak wyprowadzić na manowce. Realizując SIEBIE, zapominamy, że nie sami jesteśmy na świecie, a nawet (o zgrozo), być może nie jesteśmy na nim najważniejsi. Monika Szwaja w swoich książkach proponuje nieco inne podejście do rzeczywistości. Jej bohaterki, nie zapominając o podstawowej dawce zdrowego egoizmu, są zwrócone na zewnątrz. &„,Mało Używane Dziewice&”,, które założyły Klub z zamiarem czynienia rzeczy pożytecznych to kobiety inteligentne, sympatyczne i &–, choć po przejściach &–, wciąż pozytywnie nastawione do życia. Dostrzegają w ten sposób nie tylko innych ludzi, ale i świat dookoła. A ten bywa fascynujący... autorka, doświadczona reporterka wie o tym od lat. I umie to opisać.

Informacje dodatkowe o Dziewice do boju:

Wydawnictwo: SOL
Data wydania: 2008-07-08

Kup książkę Dziewice do boju

"Wszyscy popełniamy błędy, dorośli też. Zadaniem opiekuna jest pomóc się dzieciakowi wyplątać, a nie wyznaczać mu kary. Zadośćuczynienie, tak. Przeprosiny, tak. Kara – nie".

Dziewice do boju - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-10-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Książka to drugi tom ,,Klubu mało używanych dziewic". Dodam, iż nie trzeba znać treści z pierwszego tomu, aby zupełnie dobrze zrozumieć drugi. To opowieść o życiu, smutkach i radościach. Autorka pokazuje, że nie ma problemu nie do rozwiązania, a z pomocą przyjaciół można dokonać absolutnie wszystkiego. Książka ta to świetny środek na poprawę humoru. Nie brak też wzruszenia.
Kontynuacja losów czterech przyjaciółek, zmierzająca do szczęśliwego finału, czyli związku z mężczyzną. Każda z nich, aczkolwiek w nieco zaskakujący sposób trafia na tego właściwego. Zabawna, lekka powieść, choć momentami irytująca poprzez zbyt łatwe do przewidzenia zakończenia, zbyt oczywiste sploty zdarzeń i zbyt naiwne przypadki.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ze Szwają mam tak, że jak zaczynam czytać, to mam wrażenie, że jest nudno, rozwlekle i na niskim poziomie. Ale im dalej, tym bardziej się wciągam i wsiąkam w ten optymistyczny nastrój. I tak było w przypadku tej książki. Ona daje nadzieję, że wszystko się ułoży, nawet jeżeli nic na to nie wskazuje.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Biblioteka,
Kontynuacja losów bohaterek książki "Klub Mało Używanych Dziewic". Alina otrzymuje propozycję pracy w klinice zajmującej operacjami plastycznymi dzieci po chemoterapii oraz operacjach usuwania nowotworów. Na rzecz nowego zajęcia porzuca pracę w banku. Zdaje sobie sprawę z tego, że coraz mocniej podkochuje się w swoim szefie- doktorze Orzechowskim. Wie jednak dobrze, że ma on żonę i troje dzieci. Kiedy Alina zaprzyjaźnia się z żoną Orzechowskiego, ostatecznie porzuca myśl o poderwaniu mężczyzny. Chciałaby sobie jednak ułożyć życie z jakimś mężczyzną. Po stronie zysków może zapisać wreszcie udane relację z córką Jagą. Marcelinie nie udaje się uwieść przystojnego i szarmanckiego notariusza Jerzego Brańskiego. Pogłębia to jej depresję, a przecież jako matka samotnie wychowująca córkę musi być silna. Na horyzoncie pojawia się ornitolog - Edward Bronikowski, który prowadzi badania w pobliżu domu Marceliny we wsi Stolec. Kobieta widzi szansę na znalezienie oparcia w tym mężczyźnie. Agnieszka ma coraz większe problemy w pracy. Konflikt z matką jednego z uczniów - Sandrą Niepierą - jest coraz silniejszy. Niepiera za wszelką cenę pragnie zaszkodzić Agnieszce. Składa na nią donos, który jest oczywistym fałszem. Właściciele liceum nie chcą jednak nadwerężać dobrego imienia szkoły i dziękują dyrektorce za dotychczasową współpracę. Kobieta traci grunt pod nogami. Prywatnie Agnieszka ciągle jest sama. Interesuje się nią Jerzy Brański. Michalina buduje swój szczęśliwy związek z Grzegorzem. Planują ślub i powiększenie rodziny. Udają się też na urlop do Irlandii, by odszukać Noela, ojca Michaliny, z którym nie widziała się ponad 30 lat. Wszystko to nie podoba się jej zaborczej matce, która wolałaby całkowicie podporządkować sobie córkę.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2010-12-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Chcesz spotkać odważne, dowcipne i przeżywające różne przygody kobiety otwarte na innych, a jednocześnie próbujące kreślić i realizować własną ścieżkę życia - zajrzyj do książki pt. "Dziewice do boju".
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
wspaniała, cudna książka dla pań. Niesamowicie podnosząca na duchu, taka życiowa :)
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-09-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Cóż, początkowo pomyślałam "kolejna komedia romantyczna ", potem- w trakcie czytania- wciągnęłam się w perypetie przyjaciółek. Daję jednak tylko trójkę,  ponieważ nie podoba mi się podejście do matek, jakby były złem koniecznym i zawsze są tu zaledwie tolerowane (a jedna została przez synka nawet wystawiona za drzwi!), poza tym co to za przyciaciółki, które podsłuchują i podglqdaja czy mężczyzna zostanie na noc u ich znajomej? Ogólnie akcja przewidywalna a humor średnich lotów.

Avatar użytkownika - Saucy
Saucy
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Mało używane dziewice powracają w książce o ich dalszych losach. Cztery przyjaciółki dalej tworzą klub i tym razem pomagają Marceli, która w opinni koleżanek robi same głupoty. Przeprowadza się na wieś do zaniedbanego domu z małą córką, ponadto nie chce się leczyć z depresji. Agnieszkę też spotykają problemy: zostaje wyrzucona ze szkoły, w której jest dyrektorką. Jedynie Alinie i Michalinie układa się w życiu. Alina poprawiła relacje z nastoletnią córką a Michalina odnajduje ojca i miłość.

Avatar użytkownika - kazejczyk
Przeczytane:2015-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Matka wszystkich lalek
Monika Szwaja0
Okładka ksiązki - Matka wszystkich lalek

Korrigany, małe bretońskie duszki, potrafią porządnie zamieszać w ludzkich losach. Może to jakiś korrigan postanowił zburzyć spokój Claire Autret...

Nie dla mięczaków
Monika Szwaja0
Okładka ksiązki - Nie dla mięczaków

"Wiesz, co to depresja? To taka cyklofrenia, w której napady euforii już nie występują. Jest ci wyłącznie smutno. Zrób coś zanim cię to złapie...