Dzika krew

Tom 2 cyklu Zła krew

We współczesnej Anglii, gdzie żyją dwie zwalczające się grupy czarodziejów, siedemnastoletni Natan, w którego żyłach płynie krew obu stron, jest anomalią. Nieślubny syn jednego z najpotężniejszych i najokrutniejszych czarowników znajduje się na celowniku wszystkich. Nigdzie nie jest bezpieczny i nikomu nie może ufać. Teraz, gdy posiadł magiczną moc, musi uciekać. Prześladowcy Natana są już blisko i nie spoczną, nim nie złapią chłopaka i nie zniszczą jego ojca.

Informacje dodatkowe o Dzika krew:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2016-04-13
Tytuł oryginału: Half Wild
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa

Kup książkę Dzika krew

Dzika krew - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-08-05, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 2020, 52 książki 2020, Fantasy,

"Dzika krew" to drugi tom z cyklu " Zła krew" Sally Green. Powieść należy do fantastyki i jest to trylogia.
Kontynuacja pierwszego tomu również jest rewelacyjna tak samo jak pierwsza część. Szczerze? To właśnie tego się spodziewałam. Jeżeli natomiast chodzi o fabułę to całkowicie mnie zaskoczyła. Jestem po prostu oniemiała. Niektóre fragmenty złamały mi serce, ale książka i tak jest niesamowita.
Przypomina mi trochę "Harrego Pottera", ale tylko w niektórych fragmentach. Jeśli zaś chodzi o resztę to cóż nie przypomina niczego, co dotąd czytałam i to właśnie jest cudowne.
Nieprzewidywalna, pełna magii, zaskakująca tym właśnie opisałahym tę książkę i coś czuję, że ostatni tom również okaże się nieziemski. Już nie mogę się doczekać.
No dobra to chyba czas przejść do fabuły, nie?
No więc teraz już siedemnastoletni Natan, który otrzymał juz swój Dar musi walczyć o przetrwanie, gdyż jest dużo osób, które chcą go dopaść. Chce kogoś ocalić. Ponadto stara się nie zabić najpotężniejszego i najokrutniejszego czarnoksiężnika, który tak na marginesie jest jego ojcem. Choć jego śmierć była, by na rękę wielu ludziom. Ponadto kusi zmylić ścigających to łowców. Brzmi ciekawie, co nie ?
A każdym razie książka trzyma w napięciu i jest cudowna. Zdecydowanie godna polecenia. To, co pewnie czas na ostatni tom. Ciekawe co tym razem czeka Natana.

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam, "Wyzwanie - fantastyka 2017", Mam,
Poznajcie nastoletniego Natana. Zwykłego chłopaka ze zwykłymi problemami. Ojca widział tylko raz w życiu, jego matka nie żyje, a rodzina oddała go do niewoli. Jego dziewczyna zaginęła, a on zaczyna zdawać sobie sprawę, że chyba czuje coś do swojego przyjaciela Gabriela. O czymś zapomniałam? A tak, Natan nie jest zwykłym chłopcem, a świat w którym żyje nie jest normalny. Ludzie dzielą się na 3 grupy. Amagowie, prości homo sapiens. Czarodzieje i wróżki to istoty posługujące się białą magią, oraz ich przeciwieństwo źli czarownicy i czarownice. Natan nie należy do żadnej z grup. Jest półkodem, czarnym i białym, czarodziejem i czarownikiem. Ani jednym ani drugim. Jest wybrykiem, który nie powinien istnieć. Jednak żyje. Biali magowie trzymają go przy życiu, ale tylko do czasu aż wykona zadanie Natan nie zamierza jednak słuchać się ich woli. Odzyskał wolność i już nigdy jej nie straci. Przez przypadek sięgnęłam po drugą część serii, zamiast po pierwszą. Głupi błąd zakręconej książkoholiczki. Nieznajomość pierwszego tomu nie przeszkodziła mi jednak w poznaniu tej części. Książka wchłonęła mnie już od pierwszych stron. Są w niej elementy, które uwielbiam. Walka dobra ze złem, choć tym złem okazują się być biali magowie, mili i dobrzy czarodzieje oraz wróżki. Mamy nastolatka, który gubi się w łasnych uczuciach i walczy ze swym wewnętrznym zwierzęciem. Jednym słowem idealna historia dla każdego fana fantastyki.
Prawdziwa krew
Sally Green0
Okładka ksiązki - Prawdziwa krew

Nieoczekiwany, poruszający do głębi finał śmiertelnej walki czarodziejów. Po zjedzeniu serca ojca Natan znowu musi się ukrywać. Wie, że dysponuje potężniejszą...

Zła krew
Sally Green0
Okładka ksiązki - Zła krew

Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy - dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych...