Okładka - E-biznes. Nowa gospodarka

Data wydania: 2002
Kategoria: Zarządzanie i marketing
ISBN: 83-7197-844-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nowoczesne technologie teleinformatyczne zmieniają otaczający nas świat w zawrotnym tempie. Zmiany dotyczą wszystkich dziedzin naszego życia: pracy, nauki, robienia zakupów, stosunków społecznych, prowadzenia interesów, a nawet religii. Książka ta ma za zadanie przybliżyć czytelnikowi najważniejsze zagadnienia, które unaoczniają transformację procesów gospodarczych i społecznych w ciągu ostatnich lat.Książka stanowi przewodnik dla wszystkich, których fascynuje wirtualna rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest nam coraz bliższa, stając się codziennością. Czytelnik dowie się więc, co to jest e-learning, telepraca, elektroniczny podpis, outernet, technologie mobilne, GPS, VoIP. Autor stara się przybliżyć czytelnikowi najważniejsze zagadnienia, które przedstawiają transformację procesów gospodarczych i społecznych w ciągu ostatnich dwóch lat. Czytelnik znajdzie tu dużo informacji dotyczących rynku polskiego, a w szczególności dane o firmach, które dobrze funkcjonują w nowej rzeczywistości gospodarczej.Tomasz Teluk ur. 1974 r. - absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przygotowuje dysertację na temat myśli libertariańskiej. Współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem na Rzecz Wolności Jednostki. Był stypendystą Institute for Human Studies w Waszyngtonie. W latach 1995 - 1998 był dyrektorem ds. marketingu w polsko-belgijskiej spółce TELSIDD. Następnie (1998 - 2000) współpracował z działem zagranicznym dziennika "Rzeczpospolita" jako korespondent m.in. z Rzymu, Nowego Jorku, Mińska, Tallina, Rygi, Petersburga.Obecnie redaguje magazyn "Modern Marketing" oraz dodatek "Dotcom" do dziennika "Parkiet", poruszając problematykę biznesu i nowej gospodarki. Publikował także w "Tygodniku Powszechnym", "Więzi", "Przeglądzie Politycznym", "Civitas". Jako politolog specjalizuje się w zagadnieniach regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej. Wydał powieść "Pragnienie szczęścia" (Sopot 2001).Prowadzi własną firmę konsultingową Teluk.net, doradza wiodącym przedsiębiorcom korzystającym z nowych technologii.