Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę

Data wydania: 2011-05-18
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7596-156-0
Dodał/a książkę:ludwik101
Recenzja - Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę
Pomóż ocalić naszą planetę!

Czy wiesz, co jest najlepszym źródłem energii? Czy rozumiesz takie terminy jak recykling, ślad węglowy i globalne ocieplenie? Czy wiesz, jaki środek transportu jest najbardziej ekologiczny? Czy potrafisz zorganizować ekologiczne przyjęcie? Czy umiesz odróżnić surowce naturalne od syntetycznych? Czy wiesz, jak ocalić drzewa i dlaczego jedzenie świeżych warzyw i owoców jest korzystne dla środowiska? Czy potrafisz zmienić śmieci w dzieła sztuki? Czy słyszałeś o ekoturystyce?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Ekologiczne dzieciaki pełnej zabawnych, łatwych i praktycznych sposobów na poprawienie kondycji naszej planety. Dzięki nim ochrona Ziemi będzie dużo łatwiejsza i ciekawsza.

Kim McKay i Jenny Bonnin proponują 100 praktycznych wskazówek i zabawnych sposobów na zmniejszenie niekorzystnego wpływu na klimat. Znajdziesz tu również wiele interesujących stron internetowych, które pomogą ci uzupełnić wiedzę o ekologii.

Zastanów się nad swoim wpływem na środowisko. Pomyśl o tym, jak zużywać mniej wody, energii i produkować mniej śmieci. Dbaj o środowisko, a i ono zatroszczy się o ciebie.

Możesz zmienić świat!
Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Długoletnia obserwacja negatywnego wpływu działań każdego z nas na otaczającą rzeczywistość, zaowocowała zwróceniem uwagi na konieczność uczynienia czegoś, co przyniosłoby pozytywne zmiany, poprawiające życie na ziemi. Zauważono potrzebę traktowania tego wszystkiego, co nas otacza, w sposób bardziej przemyślany. Ważnym jest, by podjęte działania stanowiły proces długofalowy, bo tylko taki jest w stanie doprowadzić do poprawy obecnych warunków życia