Okładka - Ekonomia międzynarodowa Teoria i polityka t. 1

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2007
Kategoria: Ekonomia
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Podręcznik składa się z 2 niezależnych części.Tom 1 dotyczy zagadnień handlu w ujęciu rzeczowym (Teoria wymiany międzynarodowej, Polityka handlowa).Tom 2 poświęcony jest aspektom pieniężnym (Kursy walutowe i makroekonomia gospodarki otwartej, Międzynarodowa polityka makroekonomiczna).Główne zalety podręcznika:- liczne studia przypadków ilustrujące w sposób praktyczny prezentowane teorie i ułatwiające przyswojenie materiału;- dodatki matematyczne do wybranych rozdziałów, które zaspokajają potrzeby studentów ekonometrii lub statystyki;- ujęcie najnowszych osiągnięć i trendów, które pojawiły się w ostatnich latach w dziedzinie opisu, analizy i interpretacji międzynarodowych stosunków gospodarczych;- aneksy obrazujące znaczenie dla gospodarki polskiej wybranych, ważnych elementów teorii ekonomii międzynarodowej; autorami aneksów są pracownicy Katedry Makroekonomii i Teorii Handlu Zagranicznego Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego;- podział podręcznika na 2 niezależne od siebie części, co jest wygodne z dydaktycznego punktu widzenia.Podręcznik przeznaczony jest do przedmiotów: międzynarodowe stosunki gospodarcze, ekonomia międzynarodowa, teoria handlu międzynarodowego, polityka handlu międzynarodowego.Autorzy publikacji należą do najwybitniejszych twórców ekonomii międzynarodowej.
andr Linia koment