Opis ksiązki
Kup Teraz

Ekspozycja. Warsztaty fotograficzne

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-04-21
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2005-0
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:andrzej0791
Poznaj tajniki prawidłowej ekspozycji i rób perfekcyjne zdjęcia!!

Jak pracować ze światłem naturalnym? Jak wykorzystać twórczą siłę głębi ostrości? Jak uchwycić na fotografii nastrój chwili i pokazać własne emocje? Właściwe operowanie takimi wielkościami, jak przysłona, czas naświetlania i ekwiwalent czułości matrycy lub filmu daje gwarancję uzyskania zamierzonego efektu na fotografii. Jednak aby zrobić perfekcyjne technicznie zdjęcia, ukazujące autentyczne emocje, oddające piękno i nastrój chwili, potrzeba czegoś więcej niż "dobre oko" -- potrzeba także solidnej wiedzy technicznej z zakresu fotografii. Bez tego trudno osiągnąć zachwycający poziom zdjęć profesjonalistów, a przecież wszyscy chcielibyśmy robić takie wrażenie na odbiorcach naszych prac.

Książka "Ekspozycja. Warsztaty fotograficzne" pokazuje, jak oswoić wszystkie wartości techniczne, aby na Twojej fotografii znalazło się nie tylko to, co widziałeś, ale także to, co wtedy czułeś. Z podręcznika dowiesz się, w jaki sposób eksperymentować, aby uzyskać dobrą ekspozycję, jak działają różne rodzaje światłomierzy i jak z nich korzystać. Poznasz czynniki wpływające na głębię ostrości, a także podstawowe tryby ekspozycji. Uzbrojony w tę wiedzę możesz rozpocząć twórcze poszukiwania, aby robić autentyczne i zachwycające zdjęcia.

Sztuka ekspozycji Kontrola ekspozycji Pomiar światła Przysłona i głębia ostrości Czas naświetlania i ruch obiektu Fotografowanie w świetle naturalnym Zdjęcia zjawisk naturalnych i pogodowych Fotografowanie z lampą błyskową Zaawansowane techniki fotografowania z wieloma lampami błyskowymi Uzbrój się w wiedzę profesjonalistów i rób perfekcyjne zdjęcia!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów