Elena. Tajemnica stadniny

Czwarty tom z poczytnego cyklu książek o Elenie i koniach. Elena wraz z przyjaciółką Melike wyruszają do Ameryki na zaproszenie nowej właścicielki Quintano. Są oszołomione ogromną stadniną, bogactwem gospodarzy, uczą się jeździć w stylu western, a nawet startują w zawodach. Jednak Elena odkrywa, farma nie że jest rajem na ziemi - nie o wszystkie konie się dba, a ktoś prowadzi tajemnicze interesy... Ciekawa lektura również ze względu na wiele szczegółów dotyczących tradycyjnego użytkowania koni na ranczach.

Informacje dodatkowe o Elena. Tajemnica stadniny:

Elena. Tajemnica stadniny - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2022-11-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Tajemnica stadniny" to kolejna część przygód Eleny. Tym razem młoda zawodniczka oraz jej najlepsza przyjaciółka wyruszają do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznają tajniki jazdy konnej w stylu western, który w Europie cieszy się znacznie mniejszą popularnością niż styl klasyczny. W stajni Oakthree wszystko jest zachwycające. Dziewczyny są pod ogromnym wrażeniem. Jednak już wkrótce okaże się, że stadnina skrywa swoje mroczne tajemnice i nie wszystko jest takie, jakie mogłoby się wydawać.

Jak zwykle Nele Neuhaus zapewnia czytelnikowi świetną rozrywkę. Główna bohaterka jest coraz dojrzalsza, ale pomimo faktu, że jej poglądy i sposób rozumowania zmieniają się, lektura wciąż jest lekka i bardzo przyjemna w odbiorze. Nie brakuje tutaj wartkiej fabuły oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Tak jak pozostałe tomy z serii, polecam każdej nastolatce, nie tylko tej, która interesuje się końmi.

Z czym kojarzą Wam się konie?

Czy jest to jedynie drogie hobby, czy może dostrzegacie w nich coś więcej?

Elena wraz z Melike wyrusza w sześciotygodniową podróż do... Stanów!

Ta niesamowita przygodna niesie ze sobą moc wrażeń, jak i szereg nowych doświadczeń, którym dziewczyny z przyjemnością się poddadzą. Dzięki przychylności nowej właścicielki Quintano - Brendy Murray, staną przed całkiem nowym stylem jeździeckim, goszcząc w szeregach niesamowicie drogich koni.

Nowe otoczenie zachwyci dziewczęta, lecz dzięki detektywistycznemu nosowi Eleny, szybko spostrzegą, iż na farmie Oakthree nie wszystko jest takie, jak wydawało się na pierwszy rzut oka.

Co tym razem wywęszy czujny nos nastoletniej Pani Detektyw?

Czy Quintano może grozić niebezpieczeństwo?

,,Tajemnica stadniny" to czwarty tom serii pod tytułem ,,Elena". Jednak i tym razem nie sposób nam się nudzić. Autorka cały czas dba o to, aby czytelnik nie potrafił oderwać się od książki!

Tym razem nie będziemy już gościć w Niemczech, jednak jak szybko się przekonacie, Elena i za granicą będzie potrafiła twardo stąpać po ziemi, broniąc swoich racji.

W tej części poznamy razem z Elena i Melike styl jeździecki ,,western", który znacznie różnił się od tego, na którym skupialiśmy się dotychczas. Dzięki temu autorka zwraca uwagę na to, że ograniczenia i w tej dziedzinie nie są mile widziane ?

Zauważymy również przemianę, jaka zaszła w dziewczynce na przełomie tych kilku książek. Choć wciąż pozostaje bardzo pracowitą i odpowiedzialną osobą, to jednak z wiekiem jej tok myślenia zmienia się, wyczulając się na wydarzenia, które nie zawsze stoją po stronie prawa.

Nie wiem jak wysądzicie, ale według mnie Elena sprawdziłaby się w roli detektywa. Jej zabójcza przenikliwość, połączona z nieustępliwością, po raz kolejny sprawia, że kilka czworonożnych dusz zostaje ocalonych.

Jest to seria, która pokazuje nam, że nie tylko My Little Pony potrafią wciągnąć. Ukazuje ogrom pracy, jaką trzeba włożyć w hodowlę, a także miłość, bez której ona nie jest możliwa.

Myśle, że nie tylko zainteresuje czytelników w każdym wieku. Ona otworzy oczy wielu ludziom, dla których stadnina byłą wyłącznie domem dla koni.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za tę niesłychaną przygodę.