Emocjonalne wampiry w pracy

Jak radzić sobie w pracy z ludźmi, którzy pozbawiają cie energii!

Pracujesz z emocjonalnymi wampirami? Naucz się przed nimi bronić! Współpracownicy, szefowie, podwładni - emocjonalne wampiry można spotkać w każdej firmie na wszystkich szczeblach hierarchii. Wysysają z ciebie energię i wprowadzają niezdrową atmosferę, co utrudnia pracę. Autor dowcipnie i przystępnie opisuje odmiany wampirów występujące w miejscu pracy. Dowiesz się m.in., jak sobie radzić z:

- typami aspołecznymi, które w poszukiwaniu mocnych wrażeń nie cofną się przed niczym, nawet przed agresją;

- menedżerami, dla których pozory są ważniejsze niż rzeczywistość, a problemy rozwiązuje się za pomocą wystąpień motywacyjnych;

- obsesyjno-kompulsywnymi maniakami kontrolowania;

- narcystycznymi szefami, którzy są przekonani, że świat kręci się wokół nich.

Emocjonalny wampir jako kolega czy podwładny może być męczący i irytujący, lecz jako człowiek u władzy staje się naprawdę niebezpieczny - może złamać ci karierę lub upodobnić cię do siebie. Nie bądź bezbronny, naucz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i eliminować zagrożenie dzięki ,,Emocjonalnym wampirom w pracy".

Dr Albert J. Bernstein to uznany psycholog kliniczny, a także felietonista i doradca biznesowy. Jest współautorem książek ,,Trudni współpracownicy" i ,,Dinozaury są wśród nas. Jak sobie radzić z nimi w pracy". Po sukcesie własnej książki ,,Emocjonalne wampiry" (REBIS, 2004, 2013) napisał jej kontynuację ,,Emocjonalne wampiry w pracy".

Informacje dodatkowe o Emocjonalne wampiry w pracy:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2014-04-22
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Emocjonalne wampiry w pracy

Emocjonalne wampiry w pracy - opinie o książce