Okładka - Empatia Co potrafią lustrzane neurony

6.0
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę:helion

Autor opowiada o sensacyjnym odkryciu neuronaukowców i o wynikających z niego wnioskach dla wychowania, uczenia się, miłości i codziennej komunikacji.

To lustrzane neurony umożliwiają emocjonalne współbrzmienie z innymi ludźmi. One dostarczają nam intuicyjnej wiedzy na temat zamiarów innych osób z naszego otoczenia i pozwalają na współodczuwanie ich radości oraz bólu.

aisha777 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Wysoko oceniam tę książeczkę, może dlatego że jest w sposób nietrudny przekazana. Książka jest cienka ;-) Zawiera konkrety podparte przykładami, również są powołania na różne badania eksperymentalne ;-) co mi się podobało ;-)
Uważam ją za ciekawą ;-) Autor wciągnął mnie w nią i skupia się oczywiście na teorii lustrzanych neuronów, mowie ciała, a także tego, co się dzieje w mózgu ;-) Czuję trochę niedosytu... Chętnie bym przeczytała jeszcze jakąś jego książkę na ten temat ;-)