Encyklopedia polskiej piłki nożnej

Encyklopedia polskiej piłki nożnej to obowiązkowa pozycja na półce każdego, kto pasjonuje się futbolem. W książce: * Narodziny polskiej piłki nożnej * Najstarsze i najsłynniejsze polskie kluby * Mecze Biało-Czerwonych, które przeszły do historii * Radość z sukcesów i gorycz porażek * Wpływ historii na losy zawodników * Legendy polskiej piłki * Wybitni trenerzy * Obecna kadra * Zestawienia i statystyki aktualna* nowoczesna* archiwalne i współczesne zdjęcia* ciekawe informacje.

Informacje dodatkowe o Encyklopedia polskiej piłki nożnej :

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony

Kup książkę Encyklopedia polskiej piłki nożnej

Encyklopedia polskiej piłki nożnej - opinie o książce

Po książki sportowe, szczególnie dotyczące piłki nożnej, sięgam coraz częściej i chętniej. Zbliżające się Euro wyzwala całe morze emocji. Jak w takim przypadku nie wyjść na kompletnego ignoranta, a całkiem przyzwoitego kibica? Bardzo prosto! Wystarczy sięgnąć o ,,Encyklopedie polskiej piłki nożnej" Łukasza Grabowskiego. Album pięknie wydany w twardej oprawie, co zawsze jest wielkim plusem, jednak tym razem liczyłam na wartość merytoryczną. Oczywiście wybrałam książkę, która nie jest zadrukowana encyklopedyczną wiedzą, tylko taką, która w zrozumiały sposób nakreśli mi zarys historii piłki nożnej. Książka napisana jest prostym językiem, lecz pełna wartościowych i interesujących epizodów. Jest to bardzo istotne, gdyż zarówno zagorzały fan znajdzie w niej coś dla siebie, ale i ktoś, kogo wiedza jest praktycznie zerowa, idealnie zrozumie wszystkie zagadnienia. W książce znajdziecie wydarzenia, które odegrały istotną rolę i wpłynęły na rozwój piłki nożnej w Polsce. Jej początki oraz postacie, które miały swój udział w tworzeniu historii tego sportu. Sukcesy największych polskich klub, o których często już nie pamiętamy, teraz zostały przypomniane i poparte faktami. Najbardziej interesowała mnie historia reprezentacji. Jej pierwsze osiągnięcia, porażki oraz trenerzy. W książce nie brak również bliższych nam wydarzeń, czyli wspomnień o Euro 2012 oraz obecnej reprezentacji polski. Znajdziecie również tabele, dzięki którym poznacie szczegółowe składy zespołów oraz wyniki. ,,Encyklopedia polskiej piłki nożnej" to zderzenie przeszłości z teraźniejszością. Doskonale widać, jakie zmiany zaszły i co ukształtował obecny obraz piłki nożnej. Album piękne wydany usiany licznymi i pięknymi zdjęciami, dzięki którym lektura jest prawdziwą przyjemności. Polecam wszystkim kibicom i tym, którzy pragną nadrobić braki i zabłysnąć wiedzą. 5/6