Epidemia szczepień

Niemal wszyscy Amerykanie otrzymują szczepionki. Znajdujące się pod egidą rządu federalnego Centrum Kontroli Chorób (CDC) zaleca obecnie 70 dawek szesnastu różnych szczepionek, które podawane są począwszy od urodzenia, aż do 18. roku życia, a wszystkie 50 stanów nakazuje przyjęcie od 30 do 45 dawek szczepień jako warunek przyjęcia do przedszkola i szkoły. Ich liczba rośnie z roku na rok. Gdzie jest granica? A może już została przekroczona? Urzędnicy publicznej służby zdrowia twierdzą, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, lecz prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. Szczepienie to poważna interwencja medyczna, która zawsze niesie ze sobą potencjalną możliwość spowodowania znacznego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci, a nie tylko uniknięcia danej choroby. Przymus szczepień pozbawia ludzi wolnego, świadomego wyboru – cechy charakterystycznej dla etycznej medycyny. Sondaże świadczą, że wśród Amerykanów rosną obawy co do bezpieczeństwa szczepień. Masowo popierają również prawo do dokonywania wolnych i świadomych wyborów w sferze zdrowia. Książka Epidemia szczepień to istotny głos w ważnej dyskusji, która toczy się w temacie indywidualnych i rodzicielskich wyborów w sferze szczepień w USA i na całym świecie. Louise Kuo Habakus i Mary Holland poruszają szeroki zakres kontrowersyjnych tematów związanych ze szczepieniami: - Prawa człowieka do wyborów w sferze szczepień - Problemy etyczne i konstytucyjność prawa związanego ze szczepieniami - Osobiste historie rodziców, dzieci i żołnierzy, którzy ucierpieli na skutek powikłań poszczepiennych - Badania naukowe związane z bezpieczeństwem szczepień i medycyną opartą na dowodach - Skandaliczne konflikty interesów w amerykańskim programie szczepień, który wpływa na inne kraje - Co powinni zrobić rodzice: przegląd ośmiu poradników na temat szczepień, które obejmują szeroki zakres wiedzy - Prawdziwa historia doktora Wakefielda

Informacje dodatkowe o Epidemia szczepień:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-04-23
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-62185-19-1

Kup książkę Epidemia szczepień

Epidemia szczepień - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 250 ksiażek w 2017 roku,

Książka obnaża ciemne strony szczepionek. Przedstawione w niej zostały historie rodziców, których dzieci  ucierpiały na skutek szczepionek oraz wypowiedzi lekarzy.
Przez początek trudno było mi przebrnąć przez sposób przedstawienia faktów. Natomiast już historie dzieci bardzo mnie wciagnęły.

Avatar użytkownika - jolanta89
jolanta89
Przeczytane:2020-10-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Bardzo ciekawy temat. Odkąd urodziłam mojego syna zawsze obawiałam się szczepień. I nie, nie chodzi tutaj o to, że usłyszałam opinię, że szczepionki powodują autyzm. Obawiałam się przede wszystkim podawania tzw. koktajli. Czy szczepionek 6w1. Na tą książkę trafiłam przypadkiem w antykwariacie. Powiem szczerze, że po jej przeczytaniu zmieniłam kompletnie zdanie na temat szczepienia. Moje dziecko jest szczepione na większość chorób objętych programem szczepień do 1 roku życia. Na szczepionkę MMR najzwyczajniej w świecie nie poszłam i na razie nie mam zamiaru iść. Szczerze polecam tą pozycję wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się jak wygląda program szczepień na świecie i czy na prawdę podawanie ich aż tylu jest zasadne. I to nie jest tak, że ryzykuję w tym momencie zdrowiem mojego dziecka, bo przeczytałam jakąś książkę i ślepo wierzę w to, co jest w niej napisane. Po prostu zgłębiłam nieco temat szczepień i w końcu mam swoje zdanie, a nie opinię lekarzy:"szczepić najszybciej jak się da i na wszystko"...