Europa. Podróże małe i duże

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2016-03-31
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Europa. Podróże małe i duże

Wraz z rodziną Zwiedzalskich zapraszamy dzieci i dorosłych na niezwykłą wycieczkę po miastach Europy. Przemierzając ulice Amsterdamu, Londynu, Wenecji, Wiednia, Paryża czy Barcelony, dzieci poznają atrakcje miasta i będą mieli okazję poćwiczyć spostrzegawczość. Każda dwustronicowa ilustracja zawiera ogromne bogactwo szczegółów – dokładne obejrzenie ich zajmie sporo czasu. Książka dużego formatu, wydana na twardych kartonowych stronach.

Recenzja
CzytajacaMama Linia koment
Przeczytane:2016-05-05, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Podróże kształcą - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co zrobić, żeby zaszczepić w dzieciach żyłkę podróżnika i wzbudzić w nich ciekawość innych krajów? Europa. Podróże małe i duże to książka, która zabierze każdego malucha w podróż po siedmiu europejskich miastach razem z rodziną Zwiedzalskich.

Europa. Podróże małe i duże to kartonowa książka obrazkowa w formacie A4

katarzynakulawik plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Podróże to wspaniała sprawa. Dają możliwość poznawania nieznanych miejsc i kultur, kształcą nas i zdecydowanie poszerzają horyzonty. Niestety nie zawsze możemy pojechać tam, gdzie chcemy, dlatego czasem pozostają tylko marzenia i podróż przysłowiowym palcem po mapie ;-) Na szczęście niektóre marzenia udaje się zrealizować (trzeba tylko czekać na odpowiednią chwilę), a wcześniej warto posłużyć się ciekawymi książkami :-)
Guido Wandrey stworzył interesującą książkę obrazkową o podróżach po Europie pt. "Europa. Podróże małe i duże". Autor namalował rodzinę Zwiedzalskich, czyli mamę, tatę oraz ich dwoje dzieci, którzy zwiedzają kilka europejskich miast. Zwiedzalskich możemy uznać za naszych przewodników po Europie, ale najpierw młody, spostrzegawczy Czytelnik (lub w tym wypadku raczej Widz ;-) ) musi ich odnaleźć w tłumie innych turystów.
Na każdej barwnej i tłumnej stronie przenosimy się do innego miasta: holenderskiego Amsterdamu, angielskiego Londynu, włoskiej Wenecji, austriackiego Wiednia, francuskiego Paryża, hiszpańskiej Barcelony oraz niemieckiego Rothneburga. Przy każdym mieście możemy przeczytać krótką notkę o jego najważniejszych zabytkach, miejscach, zwyczajach czy nawet potrawach. Nie jest tych informacji wiele, jednak bardzo dużo charakterystycznych cech i wiele szczegółów specyficznych dla danego miasta można dostrzec przede wszystkim na ilustracjach.
"Europa. Podróże małe i duże" to głównie dobra zabawa dla dzieci w szukanie charakterystycznych dla danego miasta rzeczy czy zjawisk, ale jest to także świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, myślenia przyczynowo – skutkowego i kojarzenia. To również ciekawy sposób na zapamiętanie czy przypomnienie sobie najważniejszych wiadomości o europejskich miastach.
Książkę Guido Wandreya polecałabym przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Sądzę, że Czytelnicy w tym wieku najwięcej skorzystają z tej książki, gdyż z jednej strony mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a z drugiej będzie to także dobre sprawdzenie informacji o europejskich miastach, które już posiadają.
Polecam!
www.ksiazkowelove.wordpress.com