Okładka książki - Europa. Podróże małe i duże

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: czytam

Wraz z rodziną Zwiedzalskich zapraszamy dzieci i dorosłych na niezwykłą wycieczkę po miastach Europy. Przemierzając ulice Amsterdamu, Londynu, Wenecji, Wiednia, Paryża czy Barcelony, dzieci poznają atrakcje miasta i będą mieli okazję poćwiczyć spostrzegawczość. Każda dwustronicowa ilustracja zawiera ogromne bogactwo szczegółów – dokładne obejrzenie ich zajmie sporo czasu. Książka dużego formatu, wydana na twardych kartonowych stronach.

Avatar użytkownika - CzytajacaMama
CzytajacaMama
Przeczytane:2016-05-05, Przeczytałem, Mam,

Podróże kształcą - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co zrobić, żeby zaszczepić w dzieciach żyłkę podróżnika i wzbudzić w nich ciekawość innych krajów? Europa. Podróże małe i duże to książka, która zabierze każdego malucha w podróż po siedmiu europejskich miastach razem z rodziną Zwiedzalskich.

Europa. Podróże małe i duże to kartonowa książka obrazkowa w formacie A4. Ilustracje każdego z miast, które odwiedzamy wraz ze Zwiedzalskimi, zajmują dwie strony i wypełnione są wieloma detalami. Na rysunkach znajdziemy typowe dla danego kraju elementy. W Amsterdamie będą to tulipany i charakterystyczne drewniaki, w Londynie - deszcz, autobusy i budka z fish ‘n’ chips, a w Wenecji - gondole i pizza. I, oczywiście, turyści, których w każdym kraju jest bardzo wielu. Ilustracje uzupełnione są krótkim tekstem (dwa-trzy zdania), opisującym konkretne miasto. Opisy nie są rozbudowane, ale to właśnie zaleta tej książki - zamiast zasypywać małego czytelnika informacjami, po prostu rozbudza jego ciekawość. Dzieci mogą dowiedzieć się na przykład, z czego słyną Holendrzy? Co można zobaczyć w Londynie, oprócz deszczu? Co jest symbolem Wenecji? Jaki przysmak można zjeść w Wiedniu? Co można zobaczyć w Paryżu, jeśli polecimy balonem? Z jakich budowli słynie Barcelona?

Na ilustracjach znajdziemy wiele szczegółów, niemal niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka - dlatego lektura Podróży małych i dużych z pewnością nie skończy się na jednym razie. Każde otwarcie książki to nowe, zaskakujące odkrycia. Pierwszym zadaniem dla małego czytelnika jest znalezienie na ilustracjach rodziny Zwiedzalskich. Każdy członek rodziny jest ukryty gdzieś w mieście. Szukając Zwiedzalskich, dzieci mogą odkryć wiele zabawnych sytuacji, np. pływającą walizkę, zgubione okulary, czy wrzuconą do fontanny piłkę. Każda postać na ilustracji może zainspirować dziecięcą wyobraźnię. Rodzice razem z najmłodszymi mogą wymyślić i opowiedzieć historię, bazując na scenkach, które dostrzegą na kartach książki. W ten sposób zabawa z podróżami nigdy się nie kończy, a książkę można oglądać i „czytać” na bardzo wiele sposobów.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-05-24, Ocena: 5, Przeczytałem,
Podróże to wspaniała sprawa. Dają możliwość poznawania nieznanych miejsc i kultur, kształcą nas i zdecydowanie poszerzają horyzonty. Niestety nie zawsze możemy pojechać tam, gdzie chcemy, dlatego czasem pozostają tylko marzenia i podróż przysłowiowym palcem po mapie ;-) Na szczęście niektóre marzenia udaje się zrealizować (trzeba tylko czekać na odpowiednią chwilę), a wcześniej warto posłużyć się ciekawymi książkami :-) Guido Wandrey stworzył interesującą książkę obrazkową o podróżach po Europie pt. "Europa. Podróże małe i duże". Autor namalował rodzinę Zwiedzalskich, czyli mamę, tatę oraz ich dwoje dzieci, którzy zwiedzają kilka europejskich miast. Zwiedzalskich możemy uznać za naszych przewodników po Europie, ale najpierw młody, spostrzegawczy Czytelnik (lub w tym wypadku raczej Widz ;-) ) musi ich odnaleźć w tłumie innych turystów. Na każdej barwnej i tłumnej stronie przenosimy się do innego miasta: holenderskiego Amsterdamu, angielskiego Londynu, włoskiej Wenecji, austriackiego Wiednia, francuskiego Paryża, hiszpańskiej Barcelony oraz niemieckiego Rothneburga. Przy każdym mieście możemy przeczytać krótką notkę o jego najważniejszych zabytkach, miejscach, zwyczajach czy nawet potrawach. Nie jest tych informacji wiele, jednak bardzo dużo charakterystycznych cech i wiele szczegółów specyficznych dla danego miasta można dostrzec przede wszystkim na ilustracjach. "Europa. Podróże małe i duże" to głównie dobra zabawa dla dzieci w szukanie charakterystycznych dla danego miasta rzeczy czy zjawisk, ale jest to także świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, myślenia przyczynowo – skutkowego i kojarzenia. To również ciekawy sposób na zapamiętanie czy przypomnienie sobie najważniejszych wiadomości o europejskich miastach. Książkę Guido Wandreya polecałabym przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Sądzę, że Czytelnicy w tym wieku najwięcej skorzystają z tej książki, gdyż z jednej strony mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a z drugiej będzie to także dobre sprawdzenie informacji o europejskich miastach, które już posiadają. Polecam! www.ksiazkowelove.wordpress.com
Avatar użytkownika - CzytajacaMama
CzytajacaMama
Przeczytane:2016-05-05, Przeczytałem, Mam,

Podróże kształcą - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co zrobić, żeby zaszczepić w dzieciach żyłkę podróżnika i wzbudzić w nich ciekawość innych krajów? [i]Europa. Podróże małe i duże[/i] to książka, która zabierze każdego malucha w podróż po siedmiu europejskich miastach razem z rodziną Zwiedzalskich.

[i]Europa. Podróże małe i duże[/i] to kartonowa książka obrazkowa w formacie A4. Ilustracje każdego z miast, które odwiedzamy wraz ze Zwiedzalskimi, zajmują dwie strony i wypełnione są wieloma detalami. Na rysunkach znajdziemy typowe dla danego kraju elementy. W Amsterdamie będą to tulipany i charakterystyczne drewniaki, w Londynie - deszcz, autobusy i budka z “fish ‘n’ chips”, a w Wenecji - gondole i pizza. I oczywiście turyści, których w każdym kraju jest bardzo wielu. Ilustracje uzupełnione są krótkim tekstem (dwa-trzy zdania), opisującym miasto. Opisy nie są rozbudowane, ale to właśnie zaleta tej książki - zamiast zasypywać małego czytelnika informacjami, po prostu rozbudza jego ciekawość. Dzieci mogą dowiedzieć się na przykład z czego słyną Holendrzy? Co można zobaczyć w Londynie, oprócz deszczu? Co jest symbolem Wenecji? Jaki przysmak można zjeść w Wiedniu? Co można zobaczyć w Paryżu, jeśli polecimy balonem? Z jakich budowli słynie Barcelona?

Na ilustracjach jest wiele szczegółów, których nie widać na pierwszy rzut oka - dlatego lektura [i]Podróży małych i dużych[/i] z pewnością nie skończy się na pierwszym razie. Każde otwarcie książki to nowe, zaskakujące odkrycia. Pierwszym zadaniem dla małego czytelnika jest znalezienie na ilustracjach rodziny Zwiedzalskich. Każdy członek rodziny jest “schowany” gdzieś w mieście. Szukając Zwiedzalskich, dzieci mogą odkryć wiele zabawnych sytuacji, np. pływającą walizkę, zgubione okulary, czy wrzuconą do fontanny piłkę. Każda postać na ilustracji tworzy pole do popisu dla wyobraźni. Rodzice razem z dziećmi mogą samodzielnie wymyślić i opowiedzieć historię dla scenek, które rozgrywają się na kartach książki. W ten sposób zabawa z podróżami nigdy się nie kończy, a książkę można oglądać i “czytać” na bardzo wiele sposobów.

Pojazdy. Moje puzzle
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pojazdy. Moje puzzle

Czy wiesz, jak ułożyć elementy układanki? Ułóż pięć układanek z pojazdami, dopasowując je do ilustracji pod spodem. Potem przeczytaj historyjki, aby ożywić...

Moje pierwsze ćwiczenia. Zwierzęta
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moje pierwsze ćwiczenia. Zwierzęta

Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów...