OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Europa. Podróże małe i duże

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2016-03-31
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380570566
Liczba stron: 16
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Europa. Podróże małe i duże

Wraz z rodziną Zwiedzalskich zapraszamy dzieci i dorosłych na niezwykłą wycieczkę po miastach Europy. Przemierzając ulice Amsterdamu, Londynu, Wenecji, Wiednia, Paryża czy Barcelony, dzieci poznają atrakcje miasta i będą mieli okazję poćwiczyć spostrzegawczość. Każda dwustronicowa ilustracja zawiera ogromne bogactwo szczegółów – dokładne obejrzenie ich zajmie sporo czasu. Książka dużego formatu, wydana na twardych kartonowych stronach.

Recenzja
CzytajacaMama Linia koment
Przeczytane:2016-05-05, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Podróże kształcą - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co zrobić, żeby zaszczepić w dzieciach żyłkę podróżnika i wzbudzić w nich ciekawość innych krajów? Europa. Podróże małe i duże to książka, która zabierze każdego malucha w podróż po siedmiu europejskich miastach razem z rodziną Zwiedzalskich.

 

Europa. Podróże małe i duże to kartonowa książka obrazkowa w formacie A4

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
katarzynakulawik plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Podróże to wspaniała sprawa. Dają możliwość poznawania nieznanych miejsc i kultur, kształcą nas i zdecydowanie poszerzają horyzonty. Niestety nie zawsze możemy pojechać tam, gdzie chcemy, dlatego czasem pozostają tylko marzenia i podróż przysłowiowym palcem po mapie ;-) Na szczęście niektóre marzenia udaje się zrealizować (trzeba tylko czekać na odpowiednią chwilę), a wcześniej warto posłużyć się ciekawymi książkami :-)
Guido Wandrey stworzył interesującą książkę obrazkową o podróżach po Europie pt. "Europa. Podróże małe i duże". Autor namalował rodzinę Zwiedzalskich, czyli mamę, tatę oraz ich dwoje dzieci, którzy zwiedzają kilka europejskich miast. Zwiedzalskich możemy uznać za naszych przewodników po Europie, ale najpierw młody, spostrzegawczy Czytelnik (lub w tym wypadku raczej Widz ;-) ) musi ich odnaleźć w tłumie innych turystów.
Na każdej barwnej i tłumnej stronie przenosimy się do innego miasta: holenderskiego Amsterdamu, angielskiego Londynu, włoskiej Wenecji, austriackiego Wiednia, francuskiego Paryża, hiszpańskiej Barcelony oraz niemieckiego Rothneburga. Przy każdym mieście możemy przeczytać krótką notkę o jego najważniejszych zabytkach, miejscach, zwyczajach czy nawet potrawach. Nie jest tych informacji wiele, jednak bardzo dużo charakterystycznych cech i wiele szczegółów specyficznych dla danego miasta można dostrzec przede wszystkim na ilustracjach.
"Europa. Podróże małe i duże" to głównie dobra zabawa dla dzieci w szukanie charakterystycznych dla danego miasta rzeczy czy zjawisk, ale jest to także świetna okazja do ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, myślenia przyczynowo – skutkowego i kojarzenia. To również ciekawy sposób na zapamiętanie czy przypomnienie sobie najważniejszych wiadomości o europejskich miastach.
Książkę Guido Wandreya polecałabym przede wszystkim dla starszych przedszkolaków oraz dzieci szkolnych. Sądzę, że Czytelnicy w tym wieku najwięcej skorzystają z tej książki, gdyż z jednej strony mogą dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a z drugiej będzie to także dobre sprawdzenie informacji o europejskich miastach, które już posiadają.
Polecam!
www.ksiazkowelove.wordpress.com
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
CzytajacaMama Linia koment
Przeczytane:2016-05-05, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów