Ever After High. Kraina Czarów

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2015-05-20
Kategoria:
Dodał/a książkę:elibri

KTO ROZWIĄŻE TĘ ZAGADKĘ?

Od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Gdy na scenę wkracza Raven Queen, oczekiwania te przestają być oczywiste. Nikt już nie ma pewności, co go czeka - nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam, Apple White.

Sprawy poważnie komplikuje tajemniczy stwór z Krainy Czarów, który zaraża Ever After High szaloną magią. Baśniowa kraina pogrąża się w chaosie. Lizzie Hearts, przyszła królowa Krainy Czarów, Cedar Wood, drewniana córka Pinokia, i Madeline Hatter, dziedziczka Zaczarowanej Herbaciarni Szalonego Kapelusznika, jako jedyne nie tracą głowy. Zagrożona jest szkoła i jej uczniowie - to od dziewczyn zależy, czy uda się uchronić Krainę Baśni przed bardzo nieszczęśliwym zakończeniem.

Trzecia książka o dzieciach bajkowych postaci, które uczęszczają do baśnioceum Ever After High

Książki Ever After High są ściśle powiązane ze światem zabawek firmy Mattel, który z powodzeniem zadebiutował w Polsce

Ciesząca oko, wysmakowana oprawa graficzna, dobry poziom literacki i współczesne, pomysłowe podejście do klasycznych baśniowych motywów tworzą z tej serii nową klasykę dla czytelniczek w wieku 8-12 lat