Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności

„Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności” jest pasjonującą powieścią fantasy, opisującą świat stający przed ostateczną walką dobra ze złem. Ale czytelnik nie od razu jest w stanie przewidzieć rozmiar niebezpieczeństwa. Początek akcji rozgrywa się w zamieszkiwanym przez ludzi państwie o nazwie Toghanium, gdzie w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany jego władca. Niedługo po tym zdarzeniu z kraju znika Marszałek Kalas, głównodowodzący toghańskich wojsk… Najprawdopodobniejszą przyczyną jego zniknięcia jest uprowadzenie Kalasa przez orków. Śledztwo w tej sprawie obejmuje kapitan Matteo. W trakcie dochodzenia odkryje ślady wskazujące nie na uprowadzenie, lecz ucieczkę z kraju w towarzystwie orków. A to już zdrada… Niestety, odkryte przez kapitana ślady ktoś szybko zatrze, więc przedstawiona przez Matteo teza o zdradzie nie będzie miała racjonalnych podstaw i ściągnie na śledczego gniew dowodzącego teraz wojskiem generała. Jednak kapitan postanawia kontynuować śledztwo na własną rękę i wymierzyć zdrajcy sprawiedliwość. Dlatego, wbrew poleceniom przełożonych, wyrusza z wiernymi mu żołnierzami oraz czarodziejami śladami Marszałka Kalasa. Nie podejrzewa, że będzie to wyprawa do piekieł, i że bardzo zmieni jego życie… „Fałszywa Trójca” jest świetnie zbudowaną i napisaną powieścią. Jestem przekonany, że zaczytywać się nią będą nie tylko fani literatury fantasy.

Informacje dodatkowe o Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności :

Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
1. Nakładem ,,Wydawnictwa Psychoskok", na półki księgarskie trafiła powieść ,,Fałszywa Trójca. Część 1 - Kres wieczności", stając się dowodem narodzin nowego, literackiego talentu. ,,Fałszywa Trójca..." bezdyskusyjnie wpisuje się w kanon literatury fantasy. Co prawda autorzy nie lubią szufladkowania swoich dzieł, ale z czytelnikami bywa już inaczej, dlatego, specjalnie dla tych ostatnich, dodam, że najlepszą etykietą klasyfikującą tę książkę będzie etykieta heroic fantasy. Otrzymujemy zatem epicki opis walki dobra ze złem. Po jednej i drugiej stronie barykady stają potężni czarodzieje wspomagani przez ludzi oraz istoty zamieszkujące poszczególne kraje (orkowie, krasnoludy, gobliny, elfy). Świat przedstawiony w ,,Fałszywej Trójcy..." nazywa się Anson i podlega władzy trzech bogów: pałającego wieczną chęcią wojny Shor Sheta, w którego wierzą orkowie i gobliny, dbającego o sprawiedliwość Argusa, w którego wierzą ludzie i elfy oraz wielbiącego bogactwo Balgana, którego wyznawcami są krasnoludy i Sumuotczycy. Czytelnik poznaje ten świat w momencie, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie król zamieszkiwanego przez ludzi Toghanium. Ta śmierć jest początkiem intrygi mającej doprowadzić do wojny ludzi z orkami. Przynajmniej tak to ma na pozór wyglądać. Bo prawdziwe zagrożenie jest znacznie potężniejsze, a stoi za nim Ojciec Raxis - zło w najczystszej postaci, które chce podbić cały świat... Dawno nie czytałam tak świetnego literackiego debiutu jak ,,Fałszywa Trójca...". Powieść jest napisana z wielką erudycją, doskonałą dbałością o szczegóły przedstawianych państw i zamieszkujących je społeczności, wspaniałą dynamiką akcji i dokładnie przemyślanymi intrygami. A gdy emocje powodują, że nasze wewnętrzne barometry chcą eksplodować, wtedy, dla chwilowego uspokojenia i równowagi, pojawiają się wątki miłosne. ,,Fałszywa Trójca..." jest lekturą pochłaniającą czytelnika bez reszty, zatapiającą go w swoim świecie. I jest to dowód niewątpliwego talentu pisarskiego autora. A może magii? ;)