Opis ksiązki
Kup Teraz

Fantazje kobiety dojrzałej

Ocena ( 2 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-04-11
Kategoria: Romans
ISBN: 9788311126121
Liczba stron: 560
Dodał/a książkę:elibri
Świetnie napisana powieść autorstwa pisarza, który w swej twórczości nawiązuje do prozy Turgieniewa, Bunina, Nabokova, Dostojewskiego. Jej akcja rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, zaś wątki miłosne przeplatają się z wątkami kryminalnymi. Czytelnik od samego początku odnosi wrażenie, iż w powietrzu "wisi jakaś tajemnica". Zostaje ona wyjaśniona na końcu książki i warto na ten moment poczekać.

Jane przyjeżdża do zapomnianego domu w lesie. Pragnie się wyciszyć i lepiej poznać samą siebie. W bibliotece oraz na strychu znajduje wiele książek, których treści w dziwny sposób pasują do tego, czego w życiu doświadczyła. Jak do tej pory najważniejsze było uczucie do Steve'a - spotkanego przypadkiem Amerykanina, na co dzień profesora literatury. To on odkrył w niej namiętności i wyzwolił poczucie własnej siły.

Oprócz niego liczyli się jeszcze dwaj mężczyźni - włoski aktor Dino oraz francuski kierowca rajdowy René. Dopiero po latach i ku własnemu przerażeniu przyjdzie jej się przekonać, jak wiele łączyło tych panów. Jane przypłaci to ciężką chorobą nerwową.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2015 roku,
Hipnotyzująca. To pierwsze co przychodzi mi na myśl. Całość jest tak świetnie opisana, że książka dosłownie wciąga. Obrazy stają przed oczami jak prawdziwe.
Przeplatana trzema wątkami: wspomnienia z lat młodości, teraźniejszość oraz historie ze znalezionej książki.
Podobał mi się tekst w którym autor próbuje wytłumaczyć pewną rzecz. Nie wiedząc jakich opisów użyć ucina myśl i dodaje tylko: " Nazwij to jak chcesz"

Zakończenie jest spojeniem całości, obrazem miłości która doprowadza do obłędu, szaleństwa...trudno mi pojąć i wytłumaczyć takie postępowanie. Kłamstwa i dążenie do bycia lepszym, upodobania.
Czuję lekki niedosyt. Pomimo całego tego pomylenia z poplątaniem powinnien być jakiś happy end a tak zostajemy z wielokropkiem...
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),Mam,
Stary dom tuż obok las. szum oceanu i Jackie piękna dojrzała kobieta. Spaceruje samotnie między pachnącymi jesienią liśćmi wsłuchuje się w szum wody i na tarasie czyta książkę. Podoba mi się to uczucie - mówi. Nagle odwraca się. W świetle drzwi stał Steve niedbale oparty o futrynę. Poznała go od razu po tej niedbałej pozie po promiennym uśmiechu a kiedy zrobiła krok naprzód - po wesołych roześmianych oczach. Oderwał plecy od futryny a jego ruchy... ...żeby dowiedzieć się co będzie dalej musisz sięgnąć do książki

Z ledwością ją przeczytałam niestety...
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów