Opis ksiązki
Kup Teraz

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2

Ocena ( 6 osób )
4.7
Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-61187-55-4
Liczba stron: 604
Dodał/a książkę:darinda
Najnowsza część przygód trójki przyjaciół, którzy zawsze się wspierają i razem pomagają. Autor książki spisał się znakomicie, fabuła jest świetna jak w poprzednich częściach: interesująca i intrygująca. W tej części dalej szukają swojego świata, niestety poznają jeszcze wiele światów równoległych, które są ciekawie przedstawione. Polecam gorąco :)
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-24, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Książka opowiada o tym jak trójka przyjaciół która przenosi się w czasie do dawnej Warszawy.Przezywają tam dużo niebezpiecznych przygód z których zawsze wychodzą szczęśliwie.Przyjaciele odkrywają,że w Warszawie dzieją się dziwne rzeczy.Książka nie podobała mi się ,ponieważ nie była ciekawa.
Vertical plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Czytało mi się ciężej, niż Sekret Czerwonej Hańczy. Zapewne przez w większości "niedzisiejsze" miejsca akcji oraz zamiłowanie Autora do motoryzacji, które nieszczególnie podzielam. Fakt jednak pozostaje faktem, że wyobraźni to on ma, aż czasem ciężko uwierzyć. Ostatnie 100 stron pochłonęłam prawie się nie odrywając, pierwsze 500 było nieco mniej wciągające. Moim błędem był długi odstęp między pierwszą, a drugą częścią, ale trudno, w miarę czytania wszystko sobie przypominałam. Sprawność językowa jak zwykle na najwyższym poziomie, tylko Netowego humoru jak dla mnie nieco za mało. Ale poza tym nie narzekam i podziwiam za pomysł, który do ostatnich stron trzymał w napięciu i nie pozwalał zagadce powrotu się zbyt szybko rozwiązać.
Missmi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52/2014,
Alternauci zagubienia w alterświatach. W zasadzie nie ma o czym pisać, skomentowałam już "Świat Zero" przy opisie poprzedniego tomu. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko dodać następujące wnioski:

czytając "Świat Zero 2." utwierdziłam się w przekonaniu, że Kosik nie powinien rozciągać historii na dwa tomy. Zbyt szerokie rozbudowanie i udoskonalanie pomysłów, w moim odczuciu, mu nie służy. Jest to jak najbardziej subiektywna ocena, oczywiście bardzo lubię całą serię "Felix, Net i Nika". Zdaję sobie również sprawę z tego, iż jest ona kierowana głównie do dzieci, młodzieży, a nie kapryśnych "starszych". A jednak, przygody trójki gimnazjalistów są niesamowicie wciągające. Taki polski "Harry Potter", powiedzmy. Niestety, im dalej, tym gorzej. Jeśli chodzi o podwójne części. "Świat Zero" mnie zwyczajnie znudził. O ile jeszcze przez pierwszą część jakoś przebrnęłam, tak przy drugiej męczyłam się niesamowicie. Już nie chodzi o opisy technologiczne, maszyn, pojazdów. Były w porządku, całkiem ciekawe, jak dla kogoś, kto nie jest znawcą. Po prostu nudziła mnie rozwleczona akcja, długie opisy kolejnych światów, szczególnie świat Trzeciej Rzeszy, a po nim światy, w których Polska "władała Europą", bądź też była jedną z najlepiej rozwiniętych technologicznie krain.

Największym rozczarowaniem był jednak Złoty Jeż i jego świat.Do tego późniejsza akcja z dziesiątkami Netów, Nik i Felixów. Jedyne uczucie, jakie towarzyszyło mi przy końcowych rozdziałach to chęć ucieczki od lektury większa, niż chęć powrotu do domu, jaką odczuwali mali bohaterzy.

Zakończenie nieco mnie poruszyło. Mam tu na myśli reakcję profesora Słowińskiego. Myślę, że nie bez powodu książka kończy się zdaniem:
"Rozległ się huk - o beton rozprysła się szklanka z sokiem, którą z wrażenia wypuścił szef projektu, profesor Słowiński."

Od początku miałam wrażenie, że jest zamieszany w alterprzygody gimnazjalistów, i że to właśnie on stoi za wszystkim. Cóż, przekonamy się może w kolejnej części, czy moje podejrzenia są słuszne.

Oczywiście "Alternauci" nie wpłyną na moją ogólną ocenę i obniżkę sympatii dla całej serii, ale powstrzymam się od wystawienia oceny tej części, gdyż obawiam się, że byłaby zbyt niska. Może nie zasługuje na taką krytykę...?

źr. moje http://lubimyczytac.pl/ksiazka/152585/felix-net-i-nika-oraz-swiat-zero-2-alternauci/opinia/15738535
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
opis pisałam ja :)

świetna :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
radex Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
danutka Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Cassidy95 Linia koment
Przeczytane:2013-07-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów