Okładka - Fenomen rosyjskiego komunizmu

Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-232-2151-7
Dodał/a książkę:milwaukee meg
Recenzja - Fenomen rosyjskiego komunizmu
Praca stanowi oryginalny, szeroko pomyślany zbiór monograficznych studiów napisanych przez badaczy z różnych ośrodków w kraju, przedstawicieli różnych , niekiedy odległych względem siebie specjalizacji. Tytuł książki nawiązuje do powszechnie znanej wśród sowietologów pracy wybitnego rosyjskiego filozofa Mikołaja Bierdiajewa. Dla studentów historii i politologii oraz wschodoznawstwa i szeroko pojętej humanistyki stanowić będzie cenne kompendium wiedzy na temat rosyjskiego komunizmu w rożnorodnych aspektach.
Recenzja
milwaukee meg Linia koment
Na półkach:
Kiedy Karol Marks zapisywał swoje głębokie przemyśleniach na kartach „Kapitału”, nie przypuszczał nawet, że krajem, który postanowi zrealizować jak najpełniej jego postulaty, będzie zacofana, orientalna i niezrozumiała dla obcych Rosja, całkowicie niepasująca do przyjmowanych przez niego schematów - żeby nie powiedzieć: przez niego pogardzana. Jednakże rosyjskim intelektualistom udało się popchnąć marksizm w stronę tak nieoczekiwaną, tak odmienną od tego, czego można się było spodziewać, że pozostaje on zjawiskiem unikatowym w skali światowej