Opis ksiązki
Kup Teraz

Fidel Castro. Prawdziwa historia

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7778-268-2
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Fidel Castro. Prawdziwa historia
Poznaj historię Fidela Castro, na którą składają się nie tylko fakty, ale przede wszystkim motywacje i cele kubańskiego przywódcy.

Norberto Fuentes przedstawia w jaskrawym świetle najintymniejsze szczegóły z życia dyktatora. Autor stworzył fascynujący portret tej niezwykle enigmatycznej i bardzo kontrowersyjnej postaci historii współczesnej oraz drobiazgowy, oparty na dokumentach, opis rewolucji kubańskiej i jej dziedzictwa.

Biografia mądra, barwna, napisana z ikrą. Castro opowiada o wszystkim, począwszy od morderstwa pierwszego rywala politycznego i kampanii przeciwko Batiście, poprzez kryzys w Zatoce Świń, kryzys karaibski aż po dzień dzisiejszy. Choć opowieść jest nafaszerowana plotkami i dygresjami, pozostaje dosadna, przeważnie linearna i przez cały czas bardzo wciągająca.

Publishers Weekly

Fuentes pokazuje obsesje i wybujałe ego kubańskiego przywódcy. Jego manie i filozoficzne zapędy są przykrywką dla obojętności i wyszukanych manipulacji.

Washington Post

Kreację Komendanta można potraktować jako frapującego bohatera fikcyjnego - aroganckiego, zabawnego, pompatycznego, lubieżnego, skupionego na sobie i okłamującego samego siebie.

New York Times

Norberto Fuentes - dziennikarz, autor książek, laureat licznych nagród literackich, chwalony przez takich pisarzy jak Italo Calvino, William Kennedy czy Gabriel Garcia Marquez. Był przyjacielem, jednym z najbliższych współpracowników Fidela Castro i uczestnikiem rewolucji kubańskiej. Po zaostrzeniu reżimu w latach 90. zabroniono mu opuszczać Kubę i poddano policyjnemu nadzorowi. Udało mu się dostać na Florydę, gdzie obecnie mieszka. Książkę Fidel Castro napisał w formie autobiografii.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2013-01-15, Na półkach: Przeczytałem,

Ja to moje czyny.Na czym polega wielkość danego człowieka - w szczególności przywódcy państwa? Czy na tym, że się o nim bez ustanku mówi, z podziwem, z zazdrością, z lękiem? A może na tym, że wszyscy się go boją? Kiedy państwo można nazwać potężnym? Czy kiedy jego przywódcy są bogaci i budzą postrach obywateli? Niektórym rządzącym wydaje się, że są wielcy, kiedy mówi się o nich, pisze, kiedy obawia się ich. Kiedy są na ustach obywateli. Chcą być na nich stale, muszą potwierdzać swoją wielkość ka

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów