FIFA mafia

Brudne interesy w światowym futbolu. Podejrzewaliśmy, że prawa do organizacji mundialu się nie wygrywa, tylko kupuje, a dziesiątki skorumpowanych działaczy bezkarnie napychają sobie kieszenie milionowymi łapówkami. Teraz mamy pewność. Rzeczywistość FIFA dalece wykracza jednak poza najgorszy koszmar, jaki tylko mógł nam się przyśnić. Ich nie obowiązuje prawo ani żadne zasady. Są bezkarni. I bezwzględni. W starciu z FIFA organy każdego, bez wyjątku, państwa okazują się bezradne. Czy jesteś gotowy, aby poznać prawdę? Kicker: Imponująca książka. Bezlitośnie obnażone brudne interesy FIFA. Każda strona na bardzo długo pozostaje w pamięci. Süddeutsche Zeitung: Druzgocący obraz. FIFA przywłaszczyła sobie sport, który należał do nas wszystkich.

Informacje dodatkowe o FIFA mafia:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2014-07-30
Kategoria: Sport
ISBN: 978-83-7924-186-6

Kup książkę FIFA mafia

FIFA mafia - opinie o książce

Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2014-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2014),
Do niedawna mogliśmy na kartach literatury podziwiać sylwetki słynnych piłkarzy, którzy niejednokrotnie zdradzali nam w książkach swoje najskrytsze tajemnice. Teraz przyszła pora na kolejny stopień wtajemniczenia. Wszystko zaczęło się od książki Anonimowego Piłkarza pt.: "Futbol obnażony", w której autor przedstawił nam kulisy działania piłkarskiej machiny skupiając się na postawach i zachowaniach największych gwiazd Premier League. Ostatnio do grona zdradzających sekrety piłkarskiego świata dołączył Thomas Kistner. To właśnie on w pozycji pt.: "FIFA MAFIA" najlepiej podsumował tę podziwianą przez wielu organizację porównując ją do mafijnej rodziny, w której brudne interesy i ogromny zysk są na porządku dziennym. Fédération Internationale de Football Association, w skrócie FIFA nie od zawsze była nastawioną na zdobywanie zysków machiną. Jej szlachetne założenia o wspieraniu światowej piłki nożnej i organizowaniu najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich zostały zdeformowane przez człowieka, który bardziej niż o przestrzeganie prawa, dbał o własną kieszeń. Horst Dassler, syn Adiego Dasslera, znanego jako twórca sportowej firmy ADIDAS, połączył interes rodzinny z tytułową organizacją i stał się kołem zamachowym prowadzącym do wielkiego świata korupcji. Później pojawił się jednak człowiek, który przewyższył swego mistrza w zdobywaniu łatwych pieniędzy i poprzez liczne skandale zapracował na niechlubną opinię FIFA i wyniósł ją na szczyty światowej prasy. Sepp Blatter, wierny uczeń Dasslera, wychował przy swoim boku Michela Platiniego. Czy ten ostatni pełni jakąś rolę w mafijnym świecie FIFA? Tego i wielu innych ciekawostek dowiecie się podczas lektury tej niebywale interesującej książki. Wielki podziw i uznanie należą się Thomasowi Kistnerowi, który dotarł do całego mnóstwa informatorów i wniknął w struktury FIFA głębiej niż mogłoby się wydawać. To dzięki niemu poznajemy w książce kulisy organizacji minionych już Mistrzostw Świata oraz tych, w Rosji i Katarze, które dopiero przed nami. Na własne oczy ujrzymy konkretne kwoty łapówek wręczane władzom tej pozarządowej organizacji i dowiemy się, na czym polega współpraca Prezydenta FIFA z konkretnym organizatorem MŚ. Podczas lektury tej pozycji spędzimy kilka godzin w towarzystwie najbardziej skorumpowanych ludzi na świecie, więc jeśli nie przeszkadzają Wam takie "znajomości", to czytanie książki "FIFA MAFIA" będzie dla Was prawdziwą przyjemnością. Przyznam, że na mnie jako względnej amatorce futbolu, książka Kistnera zrobiła niesamowite wrażenie. Dziennikarz odważył się napisać o tym, o czym wielu przed nim nie miało odwagi powiedzieć. Rozłożył na czynniki pierwsze wszystkie aspekty działalności FIFA, podał nazwiska tych, którzy najwięcej zarobili na piłkarskim biznesie i krok po kroku wprowadził nas w świat malwersacji finansowych, o jakich nam się dotąd nie śniło. I właśnie za tę odwagę i niebywałą wiedzę autora na opisywany temat należą mu się wyrazy uznania. Po lekturze książki pt.: "FIFA MAFIA" przekonacie się o tym sami. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim fanom piłki nożnej i osobom zainteresowanym funkcjonowaniem FIFA.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,

Technika tzw. "z rączki do rączki" nigdy nie wychodzi z "mody". Korupcja jest takim powszechnym zjawiskiem, że powoli wszyscy się do tego przyzwyczają. Co chwilka w mediach aż huczy od doniesień, kto, kogo i za ile kupił. W sporcie, w związkach sportowych korupcja jest na porządku dziennym. Wypatrywać tylko kiedy wybuchnie kolejna afera. W Polsce skandal goni skandal. W zeszłym tygodniu mogliśmy zapoznać się z doniesieniami oskarżeń o przyjęcie korzyści majątkowej przez prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziś już media donoszą, że istnieje możliwość przekrętów w procesie organizowania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018r,, które odbędą się u naszych wschodnich sąsiadów, Rosjan oraz tych, które odbędą się 2022 roku w Katarze. Wszystko rozbija się o pieniądze. Kasa jest napędem, który kręci całym sportowym biznesem. Piłka nożna czy inne sporty to ogromne pieniądze. I o wielkim pieniądzach własnie pisze Thomas Kistner, autor "FIFA mafia". Jak wskazuje element tytułu- mafia pozycja opowiada o czymś niechlubnym, kryminalnym oraz karalnym. Korupcja w piłce nożnej nie dotyczy tylko niższych szczebli tejże organizacji. Przecież decydujące decyzje zapadają na samej górze, a tam najłatwiej przekupić i "przekonać" do swojej wizji członków FIFA. Thomas Kistner uwagę czytelnika skupia przede wszystkim na dwóch nazwiskach, które miały znaczący, jeśli nie decydujący wpływ na dzisiejszy statut FIFY. Mam na myśli Horsta Dasslera, syna założyciela firmy specjalizującej się w produkcji odzieży sportowe-Addidas. Horst był człowiekiem, który kładł głownie nacisk na posiadanie coraz większej ilości pieniędzy. To on swoją zepsutą postawą dał możliwość wykreowania się jego jeszcze bardziej sprzedajnego następcy- Seppa Blattera. Mechanizmy, zawiłości, procesy infiltracji, rozpracowywania, niebotyczne kwoty, świadkowie, informatorzy to wszystko pojawia się w tej pozycji. Autor "FIFA MAFIA" wnika w organizacje, docieka, pyta, szuka przecieków, by obnażyć ten z pozoru uporządkowany, praworządny świat futbolu. A jednak to tylko przykrywka. Co pieniądze robią z czołowych działaczy FIFA? Jak pieniądze, przekupstwo, zepsucie i brak zasad fair play niszczą tę wspaniałą dyscyplinę sportu? Thomas Kistner jest w moich oczach bardzo odważny. Któż by się odważył wyjść naprzeciw tym mafijnym machlojkom. Autor wykazał się ogromnym zacięciem, profesjonalizmem, ale i zaradnością, gdyż trudno jest przebić się przez mur milczenia. Pamiętajmy, że FIFA to "dojna krowa" dla każdego, kto wchodzi w jej skład. Książka jest wciągającą lekturą nie tylko dla maniaków sportowych. To taki autentyczny kryminalny opis tego, co istnieje, a o którym nie myślimy zasiadając na trybunach czy też przed telewizorem. Ale przede wszystkim jest to pozycja, która traktuje także o tym, że tam gdzie obraca się ogromnym kapitałem nie ma szans na uczciwość i przejrzystość przepływu gotówki. Czyli korupcja jest i będzie? Poczytajcie, to zrozumiecie.