Opis ksiązki
Kup Teraz

Filatelista

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7506-109-3
Liczba stron: 490
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Filatelista
23 grudnia 2005 roku, ośnieżony poznański Stary Rynek. Olek otrzymuje od staruszki pióro feniksa. Do sklepu filatelistycznego, w którym pracuje przybywa tajemniczy gość z Niemiec. Poszukuje znaczków z ratuszami Rzeszy. Wszystkie te zdarzenia wciągają Olka i jego śliczną znajomą w wir tajemniczych zdarzeń. Co łączy okupacyjny Poznań, Gauleitera Greisera i Świątynię Vril? Czy mrocznym siłom uda się przywrócić do życia upiory nazistowskiej przeszłości i odwrócić bieg historii. Tajemniczy znaczek pocztowy z symbolami stowarzyszenia Thule… zaczyna się gra nie tylko o ich życie ale i o losy świata. Powieść łączy w brawurowy sposób wątki z historii nazizmu oraz okultyzmu. Odważny erotyzm, elementy fantasy, przypominają najlepsze powieści z gatunku grozy i powieści detektywistycznej. Autor w błyskotliwy sposób nadaje Poznaniowi mityczny wymiar i odsłania tajemnice, o których nie śmielibyśmy nawet pomyśleć.
Recenzja
Szczepanik Linia koment
Na półkach:

Poznań na dzień przed Wigilią 2005 stał się areną przedziwnych wydarzeń. Czas wymknął się spod kontroli, a na ulicach miasta zaczęły pojawiać się postacie z przeszłości – świadkowie i uczestnicy najtragiczniejszych historycznych wydarzeń. Najwyraźniej ktoś celowo spowodował tę nagłą, gwałtownie postępującą przemianę rzeczywistości. Trzeba go więc zatrzymać i ocalić świat przed czekającą go zagładą. Olek pracuje w salonie filatelistycznym. I choć 23 grudnia nie spodziewa się wielu klientów, sklepu nie zamyka

snooker Linia koment
Na półkach:

Za dużo przypraw potrafi zniszczyć nawet najbardziej wyrafinowane danie. Tak jest też z literaturą, a w konkretnym przypadku z książką „Filatelista”. Wydana w 2007 roku wpadła mi w ręce dopiero w kwietniu 2009.

 

W powieści mamy dwoje głównych bohaterów – to pół-Polak, pół-Irlandczyk Aleksander Casey i rodowita poznanianka, zmysłowa Monika Małecka. Poznań jest areną, na której rozgrywa się akcja (obejmuje ona przede wszystkim Stary Rynek i okolice, toczy się także w Jeżycach)

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2014,
Książkę tę czytałam 2 lata z dużymi przerwami. W końcu postanowiłam rozpocząć jeszcze raz i skończyć. Dziwadło nad dziwadła, mroczna opowieść o próbie zawładnięcia światem, przenikania się historii, mimowolnej podróży w czasie po dramatycznych wydarzeniach przedwojennego, wojennego i powojennego Poznania. Pióro feniksa, Kali, Walkiriei inne postaci z mitologii współczesny okres przedświąteczny (23 i 24,grudnia) z jego atmosferą, znaczki ze sfastyką, pojawianie się dziwnych osób na drodze bohatera i zdarzenia w których bierze udział w zmieniającym się czasie i przestrzeni - wszytsko "upchnięte" tak jakby autor miał napisać jedną, jedyną powieść i starał się w niej zmieścić wszystko co wie, czym się interesuje i czym może się pchwalić. Z radością po przeczytaniu odłożyłam.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów