Finale. Edytor nutowy nie tylko dla profesjonalistów

Muzyczne DTP

Postęp techniki spowodował, że obecnie do przygotowania partytury instrumentalnej - czy każdej innej - wystarczy jedna osoba, komputer i odpowiednie oprogramowanie. Produkt firmy MakeMusic! jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku programów do "nut". Oferuje niemal nieograniczone możliwości tworzenia różnorodnych partytur. Używając Finale możemy zapisać zarówno prostą melodię piosenki z tekstem i akordami, jak i utwór w postaci tabulatury (np. gitarowej). Przygotujemy chorał w postaci Nota quadrata, jak i skomplikowaną partyturę muzyki współczesnej. Utwory muzyki popularnej (pop, rock, jazz i podobnych) także nie będą żadnego problemu. Granicą jest jedynie nasza wyobraźnia.

Książka niniejsza to kurs obsługi programu; od konfiguracji, poprzez tworzenie partytury i jej edycję, aż po efekt końcowy, czyli dokument gotowy do publikacji. W poszczególnych rozdziałach zapoznasz się z kolejnymi etapami procesu, na końcu którego znajduje się poprawnie wykonana partytura.

Konfiguracja sprzętu i instalacja oprogramowania Tworzenie i zapisywanie nowych dokumentów Wprowadzanie danych muzycznych do dokumentu Edycja materiału muzycznego w Finale Import, eksport i drukowanie partytur Poszerzanie możliwości programu Finale za pomocą wtyczek i dodatkowych czcionek Pliki konfiguracyjne programu Katalog przydatnych stron internetowych Skróty klawiaturowe Słowniczek najważniejszych terminów

Finale to idealne narzędzi pracy dla muzyków, nauczycieli muzyki, muzykologów, uczniów szkół muzycznych, studentów akademii muzycznych, osób zajmujących się "muzycznym DTP", a także wszystkich miłośników muzyki. Dzięki tej książce zgłębisz wszystkie tajemnice tego programu.

Zredagujesz każdą partyturę: od prostych utworów do dzieł symfonicznych Profesjonalnie przygotujesz nuty do druku Odtworzysz utwory korzystając z interfejsu MIDI Na CD znajdziesz wersje demonstracyjne i próbne programów z serii Finale

O autorze:
Piotr Kołodziej od wielu lat zajmuje się przygotowywaniem do druku publikacji nutowych. Współpracuje z wydawnictwami muzycznymi w kraju i za granicą. [więcej...\

Informacje dodatkowe o Finale. Edytor nutowy nie tylko dla profesjonalistów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2004-03-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 837361365X

Kup książkę Finale. Edytor nutowy nie tylko dla profesjonalistów

Finale. Edytor nutowy nie tylko dla profesjonalistów - opinie o książce

Piotr Kołodziej0
Okładka ksiązki - Dwadzieścia pięć twarzy dziewczyny z perłą. Praktyka czytania dzieł malarskich w procesie kształcenia kulturowo-literackiego

Wiesław Myśliwski, zapytany w jednym z wywiadów, jak w praktyce wygląda jego praca, odpowiedział po namyśle: ,,Piszę ołówkiem, mażę gumką...

Finale 2005. Edytor nutowy. Praktyczne projekty
Piotr Kołodziej0
Okładka ksiązki - Finale 2005. Edytor nutowy. Praktyczne projekty

Finale 2005 to edytor nutowy o niemal nieograniczonych możliwościach, z którego korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Za jego pomocą można...